Vuvuzela Nasıl Yapılır

'Hobiler Ve Videolar' forumunda DeMSaL tarafından 13 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Vuvuzela Nasıl Yapılır konusu Evde Vuvuzela nasıl yapılır - Vuvuzela yapımı resimli anlatım

Evde Vuvuzela Yapımı
    Daha önce tortelini ve donut hamuru açmada kullandığım Dizayn Oxy Plus kombi borusundan bu defa vuvuzela yapmaya karar verdim. Geçen sene doğal gaz dönüşümünden kalan borulardan 25×4.2 mm yazan 50 ve 75 cm lik uzunlukta olanlarından 2 tane seçtim.

Borunun 2 cm lik ucundan alüminyum tabakaya kadar birinci katı kestim. Isıtıp tahta kaşık ile birazcık genişlettim. Isıtma hem üst katın alüminyum tabakadan ayrılmasını sağlıyor hem de boruyu kola şişesini tutacak kadar genişletmiş oluyoruz. Kesilmiş kısmı ısıtrak çıkarın bıçakla kesmeye çalışmayın. Aksi takdirde elinizi kesme olasılığınız var. Birinciyi yaparken kesdim de ondan biliyorum. Litrelik kola şişesinin ağzı 1-2 mm kadar geniş. Boruyu genişletmek veya şişe ağzını daraltmak gerekiyor.

Gece vakti komşular ayağa kalkmasın diye fazla deneme yapamadım ama sonuçta aynı

Alıntıdır
    Bu Tarif için Mustafa Karakaplana Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş