Visual Studio 2008 - Requested Registry Access is not allowed Hatasının Çözümü

'Web Programlama & Scriptler' forumunda Siraç tarafından 2 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Visual Studio 2008 - Requested Registry Access is not allowed Hatasının Çözümü konusu
    Visual Studio 2008 - Requested Registry Access is not allowed Hatasının Çözümü

Vista üzerinde Visual Studio 2005 kullanıyordum. Visual Studio 2008‘e geçip yenilikleri kullanmak adına VS 2005‘le alakalı ne varsa kaldırıp VS 2008‘i kurdum. VS 2005 projelerine Windows Server 2003 üzerinde devam ediyorum VS 2008‘de ilk denememi yapmak için açmamla, ilk hatamı almam bir oldu VS 2008‘de File menüsünden New‘e oradan Project‘e tıkladıktan sonra Console Application, Windows Forms Application seçtiğimde “Requested Registry Access is not allowed” hatası alıp projelerimi oluşturamadım. Web Site projelerinde ise herhangi bir hata almadım. Bu hatayı biraz araştırınca, hatanın nedeninin VS‘nin kaldırılan eski versiyonlarından kaynaklandığını gördüm. Bu hatayı gidermek için Microsoft‘un Subinacl setup’ını indirip kurmalısınız.

Ayarları değiştirmeden kurduysanız “C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools” klasörünü açarak PATCH.bat adında bir dosya oluşturun ve içerisine aşağıdakini yazın:

Alıntı:
    1.
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT\VisualStudio.vbproj.9.0 /grant=administrators=f
    2.
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT\VisualStudio.vbproj.9.0 /grant=users=f
    3.
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT\VisualStudio.vbproj.9.0 /grant=system=f
    4.
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT\VisualStudio.csproj.9.0 /grant=administrators=f
    5.
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT\VisualStudio.csproj.9.0 /grant=users=f
    6.
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT\VisualStudio.csproj.9.0 /grant=system=f

Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Komut İstemi sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır dedikten sonra, PATCH.bat dosyasının olduğu yere cmd‘den gidip, PATCH.bat dosyasını çalıştırırsanız, sorunu gidermiş olursunuz.

Alıntı..

2. Google

Google Özel Üye

paylaşım için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş