Vista Sağ Klik Menüsüne “Not Defteri ile Aç” seçeneği ekleyin

'Windows Vista' forumunda UquR tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Vista Sağ Klik Menüsüne “Not Defteri ile Aç” seçeneği ekleyin konusu Arkadaslar admininiz olarak öneririm.Az önce yaptım gayet güzel oldu.Buyrun konu

Bilinmeyen bir dosyayı açmak istediğimizde Windows önce bize webden aramak mı yoksa direkt bir programla açmak mı istediğimizi sorar; ardından bir programla açmak istediğimizde ise bilgisayarımızda yüklü programların bir listesi çıkar ve buradan bir program seçmemiz istenir. Bunlar açıkçası bana oldukça zor ve uzun gelen işler; zaten bilinmeyen dosyaların çoğunu not defteri ile açıyoruz ne olurdu bir dosyaya sağ tıkladığımızda “Not Defteri ile Aç” diye bir seçenek olsaydı. Her ne kadar Microsoft işletim sistemlerine böyle bir özellik koymamış olsa da bu oldukça mümkün birşey. Bunun için yapmanız gereken tek şey size aşaıda linkini verdiğim kayıt defteri eklentisine çift tıklamak. (Tabi bir de çıkan iki uyarıya da devam demek) Bu ufak eklenti tamamen zararsız ve oldukça faydalı birşey. Üstelik size sunduğum rar dosyasında sağ klik menünüze “Not Defteri ile Aç” seçeneğini ekleyecek dosyanın yanında bu seçeneği kaldıracak dosyada mevcut. Yani beğenmediniz veya sıkıldınız istediğiniz zaman sadece bir dosyaya çift tıklayarak sisteminizden kaldırabilirsiniz. Neyse çok uzattım galiba buyrun download linki:
    İndirin: Not Defteri ile Aç Kayıt Defteri Eklentisi
    İyi günler…

Bu Sayfayı Paylaş