VisiPics 1.3 Download

'U-V' forumunda Siraç tarafından 25 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

VisiPics 1.3 Download konusu VisiPics 1.3 Download

Sürüm : 1.3

Boyut : 1.89 Mb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

Üretici Firma : VisiPics

Tanıtım:
    VisiPics
    uygulaması, bilgisayarınızda bulunan kopya resimleri bulmanıza yardımcı olan ve bu resimler üzerinde çeşitli işlemler(taşıma, silme) yapmanıza olanak sağlayacak ücretsiz bir uygulama.

VisiPics kullandığı özel bir algoritma sayesinde, resimleri bu algoritmayı kullanarak karşılaştırıp, resmin bir kopyasını bulmanızı kolaylaştırır.

Programın yapacağı iş konusunda, sloglanlarımız ise şöyle:

Bilgisayarınızda farklı sürücü ya da klasörlerde bulunan kopya resimlerden mi şikayetçisiniz?

Sabit diskinizde biraz alan tasarrufu mu yapmak istiyorsunuz?

En ince detayına kadar arşivlemeyi seviyor musunuz?

Hangi resmin nerede bulunduğunu karıştıranlardan mısınız?

En önemlisi, sizin için bu işleri bir şeyin yapmasını ister misiniz?

Eğer siz de benim gibi, evet diyorsanız, bu program imadınıza yetişecek...

Şimdi de kısaca programın kullanımına değinmek istiyorum:

Programı çalıştırdığınız zaman,

Karşınıza 3 pencereden oluşan bir form ekranı gelecek.

1. form ekranı, kopya resimlerin bulunduğu dizini,

2. form alanı, programın tarayacağı sürücü/klasör ya da dizinleri belirteceğiniz alanı,

2/1 form alanı, resim tarama üzerinde çeşitli hassasiyetler belirteceğiniz alanı,

2/2 form alanı, kopya resimleri düzenlemenize yardımcı olacak seçme, silme, taşıma gibi ayarlamaları,

3. form alanı ise, seçtiğiniz resimlerin ön izleme seçeneklerini gösteren pencereden oluşuyor.

En basitinden kopya bir resmi taratmak için ne tür bir ayar yapmanız gerektiğini anlatalım:

Adım 1: File(Dosya) butonuna tıklayıp, Add folder... Klasör ekle...) alt butonuna tıklanır.

Adım 2: Taranması istenen sürücü ya da klasör dizini seçildikten sonra Ok(Tamam) butonuna tıklanır.

Adım 3: Programın ana form ekranında yer alan play(Oynat) butonuna tıklanır ve tarama işleminin bitmesi beklenir.

Tarama işlemi bittikten sonra, kopya resimleriniz sol pencere panelinde listelenir.

*Eğer birden çok kopya resim var ise, form içinde yer alan ileri tuşuna tıklayarak diğer sayfaya geçebilirsiniz.

Kopya resimlerin üzerine fare işaretçisi ile gelip beklenildiği zaman resimlere ait çözünürlük ve diskte kapladığı boyut bilgileri görünecektir.

Silmek istediğiniz resimlere fare tuşunun sol kulakçılığı ile tıklanıp resimlerin seçilmesini sağlanır.

Yeteri kadar kopya resim dosyası seçtikten sonra tek yapmanız gereken Actions(Hareketler) adlı diyalog panelinden Delete(Sil) adlı komutu uygulamanız.

Resimlerin silinip silinmeyeceğini soran bir onay ekranından sonra kopya resimleriniz silinmek üzere Geri Dönüşüm Kutusu'na yollanacaktır.

İşte; hepsi bu kadar! Kopya resimlerden kurtuldunuz, tebrikler!

Desteklenen Grafik Biçimleri: JPEG, GIF, PNG, BMP, PCX, TIFF, TGA, RAW.

NOT: Programda herhangi bir kısıtlama yoktur. Dileyen kişiler, program üreticisine Donate(Bağış) yapabilirler.

VisiPics 1.3

Bu Sayfayı Paylaş