Vergi Şiiri Türkiye üçüncülüğünü Kızıltepe kazandı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda YıLMaZ tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Vergi Şiiri Türkiye üçüncülüğünü Kızıltepe kazandı konusu Gelir idaresi Başkanlığının İlköğretim okulları arasında düzenlediği vergi konulu şiir yarışmasında Türkiye üçüncülüğünü Kızıltepe kazandı.

Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından İlköğretim okulları arasında düzenlediği ve vergi konusunun işlendiği şiir yarışmasında Kızıltepe Dicle ilköğretim okulu öğrencisi Sivan Bayrı’nın yazdığı şiir dereceye girerek Türkiye üçüncülüğü kazandı.
    Türkiye birinciliğini Sinop Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulu 6.sınıf öğrencisi Yunus Emre Demir’in “Öğrendim Vergiyi” adlı şiiri kazanırken, Türkiye ikinciliğini Zonguldak Özel Ufuk İlköğretim Okulu 7.sınıf öğrencisi Asude Aydın’ın “Öde ki Vergi” şiiri kazanırken, Kızıltepe Dicle İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Sivan Bayrı’nın “Vergi” adlı şiiri kendisine Türkiye üçüncülüğünü kazandırdı.

Dicle İlköğretim Okulu Müdürü Ümran Kılıç Okul öğrencileri Sivan Bayrı’nın Türkiye üçüncülüğü kazanmasının sevindirici olduğunu, bu derecenin diğer öğrenciler üzerinde motive edici etken olması açısından önemli olduğunu belirterek Sivan Bayrı’yı tebrik edip başarılarının devamını diledi.

Dicle İlköğretim Okulu 8-C sınıfı öğrencisi Sivan Bayrı’ya Türkiye üçüncülüğü derecesi getirenVergi adlı Şiiri.
    VERGİ
    Ver elini vergimizi verelim
    Yolu olmayan yolcumuza yol olsun
    Ver elini vergimizi verelim
    Memleketimin uçsuz bucaksız ovalarına
    Baraj olsun, su olsun, buğday olsun, un olsun
    İş arayan işsizlere umut olsun, aş olsun, eş olsun, iş olsun
    Ver elini Mehmet Amca vergimizi verelim
    Sınıfım çok kalabalık, derslik olsun, öğretmen olsun
    Ver elini Fatma teyze, vergimizi verelim
    Tebeşir olsun, kitap olsun, sıra olsun, bilgisayar olsun
    Ver elini fabrikatör amca vergimizi verelim