...ve yazıyı okurken ben..............

'Şiirler' forumunda DilzaR tarafından 3 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    ...ve yazıyı okurken ben.............. konusu ...ve yazıyı okurken ortasayfalarda bir şiire rastladım, daha doğrusu ordada belirtiği gibi bir şiirden alınmış dörtlüğe, aslında söylemek istediğim herşeyi bu dörtlüğe sığdırmışdı şair, kelimelerin yansımasında kendimi görmüşdüm ,belki yerli yersiz kopmuş bir pamuk ipliğiinden arta kalan umut filan v.s. ... ama koptuğundan haberim olmadan...

Evet bu şiir sana...

"Ne hasta bekler sabahı

Ve ne genç ölüyü mezar

Ne şeytan bir günahı

Seni bekledigim kadar! "

Tarif edilmez duygular içindeyim,klişe olmuş yapmacık aşk cümlelerini ben çocukluğumda sildim attım. Asıl cümlelerim değil satır arasındaki boşlukdaki anekdotlarımdın sen ve sana yazdığım... Tarfi edilemez duygularım var, belkide en kestirmesinden "Adrenalin kokan bir hikaye" olsa bu gerek yaşadığım yada yaşadığımız entrikasız saf cümleler ile... belkide yaşamadığımız v.s.

Bekledim... neyi beklediğimi bilmeden, monoton gece hayatı başlamışdı , uykusuz ve düşsüz,hissiz,kimsesiz en kötüsü varlığını bilipde , yokluğunu kabullenmekdi...

...Yazının sonlarına doğru şiirin diğer kısmına rastladım , şiir 2 dörtlükden oluşuyormuş ilki sana yazdığım ve son dörtlüğün üstündede gözlerimi süzüyorum, bir yanlızlığı artık kabulleniş vardı, bu dörtlükde senin için (sol göğüs kafasemin altındaki şey her ne kadarda istemesede, ellerim...)

"Geçti istemem gelmeni

Yoklugunda buldum seni

Bırak vehminde gölgeni

Gelme artık neye yarar!.."

...bilmiyorum Hayalimdekini canlı tutmak için belkide gerçeğini siliyordum,yada bir şiirin romantizminemi kapılmıdım onuda bilemiyoru..

Bu Sayfayı Paylaş