Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu Patnos Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu Patnos Ağrı konusu Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu Hakkında - Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu Tanıtım - Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu Resimleri - Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 2005 yılının Mayıs ayında yapılmaya başlandı.

Ağrı Valisi Sayın "Yusuf YAVAŞCAN" önderliğinde devlet ve hayırsever iş adamlarının destekleriyle 2005 - 2006 Eğitim-Öğretim yılının 2.Döneminde açılmıştır.

5 yıllık bir okul olmamıza rağmen 1190 öğrencimiz bulunmaktadır.

VALİ YUSUF YAVAŞCAN

yusufyavascan

1956 yılında Eskişehir'de doğdu.İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 1976 yılı Şubat döneminde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetine muteakip bir yıl süre ile avukatlık stajı yaparak, Eskişehir Barosundan avukatlık belgesini aldı. 1980 yılı Mayıs ayında Eskişehir Valiliği'nde Maiyet Memuru unvanı ile idarecilik mesleğine ilk adımını attı.

Eskişehir-Çifteler İlçesinde Kaymakam Refikliği, Çankırı-Eldivan ilçesinde Kaymakam Vekilliği ve Çerkeş Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

1983 yılı başında kaymakamlık kursunu tamamlayarak çekilen kura sonucu Bilecik-Gölpazarı ilçesinde asaleten kaymakamlık görevine başladı. Bu görevi sırasında bir müddet Gölpazarı Belediye Başkanlığı görevini de ifa etti.

1987 yılı Eylül ayında mahrumiyet ilçesi olarak Ağrı-Tutak ilçesinde göreve başladı. İki yıl süren bu görev sonrasında 1989 yılı Eylül ayı itibariyle Erzurum Vali Yardımcılığı görevine atandı. 1990 yılı Kasım ayında Mülkiye Müfettişi olarak İçişleri Bakanlığının Ankara Grubunda göreve başladı. Bir müddet sonra Mülkiye Başmüfettişi oldu. Yaklaşık 14 yıl süren bu görev sonrasında Bakanlar Kurulu Kararı ile atandığı Ağrı Valiliği görevine 17 Eylül 2004 tarihinde başladı. 30.12.2005 tarih ve 9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Şanlıurfa Valiliğine atandı.

Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu Ağrı Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: VALİ YUSUF YAVAŞCAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ALPASLAN MAH. MOLLAİBRAHİM YOLU ÜZERİ PATNOS

Telefon Numarası: 4726166965

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi :
    http://okulweb.meb.gov.tr/04/06/964914/tarihce.html

[FONT=Comic
    Sans MS]
    Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz[/FONT]

Bu Sayfayı Paylaş