Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu Bilgileri Kuşadası Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu Bilgileri Kuşadası Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuşadası'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu Resimleri - Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇEMİZ

Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretim vermekte olan okul binasına taşınmadan önce öğrencilerimiz, Osmanlı Padişahı Abdulhamit Han zamanında anayurda göç eden Giritli göçmenlerin iskanı sırasında mahalle mektebi olarak yapılmış olan binada uzun süre tek sınıflı olarak Cumhuriyet döneminde de varlığını sürdürmüş, daha sonra iki ek bölme ilave edilerek öğretime; 1969 yılında Kazım Dirik İlkokulu' nun eğitim öğretime başlamasına kadar devam etmiştir. Bu tarihte boşaltılan eski okul binası uzun süre boş ve harabe durumda bırakılmıştır. 1972 yılında halkın ortaokul açma girişimleri sonucu 1973 yılında onarım ve bakımı yapılarak Davutlar Ortaokulu binası olarak yeniden eğitim öğretime açılmıştır.
    Zaman içerisinde okul binası ihtiyaca cevap veremeyecek duruma gelince Özel İdare ve halk, işbirliği sonucu şu anda eğitim öğretim gördüğümüz okul binası yapılmıştır. Okulumuz 1994 - 1995 öğretim yılı ikinci kanaat dönemi başında yeni binaya taşınarak 1995 - 1996 öğretim yılı başından itibaren Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Biz Atatürk ilke inkılaplarına inanan, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda çalışan, araştırmacı, sorgulayıcı, girişimci, sosyal yönü gelişmiş, geçmişi ve geleceği ile bağlantı kurabilen, yönünü ileriye çevirmiş, yarınlara, değişime ve yeniliğe açık, bilgi üreten ve bilgiyi milletinin kalkınmasında kullanabilen, sorumluluk sahibi, tutarlı, dürüst, karalı ve yarınlara ümitle bakan öğrenciler yetiştiren bir okuluz. Okul olarak biz farklıyız, fark edilen olmalıyız.

VİZYONUMUZ

Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş ve hayata aktarma bilincine erişmiş, teknolojiyi üretim aracı olarak kullanma becerisi edinmiş, sorgulayan, araştıran, düşünen, tartışan, geleceğe en iyi şekilde hazırlayan, çevresinde de örnek alınan, ülkemiz geleceğini yönlendirecek mutlu çocuklardan oluşan başarılı lider okul olmak.

STRATEJİK PLANIMIZ

Okulumuzun 5 yıllık(2010 - 2014) stratejik plan dosyasını görmek için tıklayınız.

HİZMET STANDARTLARI

Okulumuzun hizmet standartları tablosunu görmek için tıklayınız.
    Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu Aydın Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: VALİ KADİR UYSAL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yeni Mah. Öğretmen Taner Gürsel Sok. No:12 Kuşadasi

Telefon Numarası: 2566571010

Faks Numarası: (256) 657 22 01

E-mail Adresi : vkadiruysal@ttmail.com

Web Adresi: Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş