Vali Ali Akan İlköğretim Okulu Karaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Vali Ali Akan İlköğretim Okulu Karaman konusu Karaman Vali Ali Akan İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu Hakkında - Vali Ali Akan İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu Tanıtım - Vali Ali Akan İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu Resimleri - Vali Ali Akan İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu İletişim

OKULUN TARİHÇESİ :

Gevher Hatun Mahallesi 1. Parsel, 2377. Ada�a 09.09.2000 tarihinde temeli atılan okulumuz, 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılı başında 341 öğrenci, 1 Kurucu Müdür, 10 Sınıf Öğretmeni, 7 Branş Öğretmeni ve 1 Hizmetli ile eğitim- öğretime başlamıştır.

900 Öğrenci kapasiteli 32 derslikli Vali Ali Akan İlköğretim Okulu, kısa sürede eğitim-öğretimde göstermiş olduğu başarı ile Karaman�n güzide okulları arasına girmiş ve kısa sürede öğrenci sayısı 704� bulmuştur.

2004-2005 Eğitim-Öğretim Yılında 1 Müdür , 2 Müdür Yardımcısı 16 sınıf öğretmeni, 13 branş öğretmeni, 1 Veri Haz.Kont.İşlt.2 Hizmetli ile hizmet vermektedir.

EĞİTİM FELSEFEMİZ

* Okulumuz; öğrencinin merkezde olduğu, gerçek yaşam yoluyla eğitimin yapıldığı, öğrencilerin tanınarak ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bireysel eğitimin uygulandığı etkin bir okuldur

* Okulumuz; öğrencilerin kişisel becerilerini geliştiren, yüksek sesle düşünmelerini sağlayan, yaşıtları, öğretmenleri ve çevresiyle fikir alışverişinde bulunabilen, özgüvenlerini kazanmış bireyler yetiştiren etkin bir okuldur.

* Okulumuz; merakı, araştırmayı ve keşfetmeyi geliştiren öğrenme ortamlarıyla etkin bir okuldur.

* Okulumuz; eğitimin veli, öğrenci, öğretmenler, çevre ve diğer okul çalışanları arasında işbirliği demek olduğunun bilincinde olan seçkin kadrosuyla etkin bir okuldur.

İletişim bilgilerimiz

Okulun Adı : Vali Ali Akan İlköğretim Okulu

Adresi : Gevher Hatun Mahallesi / 70100 / KARAMAN

Telefon : 0.338.217 49 57 - Fax :0 338 217 09 46

E.mail :
    valialiakan@hotmail.com

E,mail : 874519@meb.k12.tr

Web : valialiakanio.meb.k12.tr

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş