Uzun Hasan İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Uzun Hasan İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu Uzun Hasan İlköğretim Okulu Hakkında - Uzun Hasan İlköğretim Okulu Tanıtım - Uzun Hasan İlköğretim Okulu Resimleri - Uzun Hasan İlköğretim Okulu İletişim

Uzun Hasan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Uzun Hasan İlköğretim Okulu Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır.

Yaptığımız araştırmalar sonucu;Okulumuz bahçesinde şu anda ATATÜRK ANITI’nın olduğu yerde bulunan ve 1976 yılında yıktırılan iki katlı Taş binanın Osmanlı İmparatorluğu devrinde MAHALLE MEKTEBİ olarak,1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında KARAKOL olarak hizmet verdiği tespit edilmiştir.

Cumhuriyetin ilanı ile birlikte bina tekrar okul haline dönüştürülmüş ve MERSİNLİ İLKOKULU adını almıştır.

Öğrenci mevcudunun artmasıyla ve binanın yetersiz kalması üzerine 1955 yılında şu anda lojman (atölye) olarak kullanılan 3 derslikli ek bina inşa edilmiş ve çeşmelerin olduğu yerde Amerikan Barakası kurulmuştur.

Girit Kandiya eşrafından Makri Hasan’ın iki defada bağışladığı arsa üzerine şu andaki ana binamız inşa edilerek 1963 yılında hizmete girmiş ve okulumuzun adı UZUN HASAN İLKOKULU olarak değiştirilmiştir.Binamızın yetersiz kalışı nedeniyle okulumuzun doğusunda bulunan ve Bornova Belediyesi tarafından sağlanan arsa üzerine 1990 yılında ek bir bina eklenmiştir.

1993-1994 Öğretim yılı başında okulumuz İlköğretim okuluna dönüştürülerek,Uzun Hasan İlköğretim Okulu adını almıştır.

Uzun Hasan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
    Okul Adresi : Fatih cd.5101 sk. No:1 Çamdibi / Bornova İzmir
    Okul Telefonu : (232) 462 57 10
    Okul Fax : (232) 435 20 75
    Okul Web :
    http://www.uzunhasan.k12.tr
    Okul E-Mail : 328353@meb.k12.tr
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Ulaşım Bilgileri: