Un Kurabiyesi Resimli Tarifi

'Pasta ve Hamur İşleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Un Kurabiyesi Resimli Tarifi konusu [​IMG]
    Kayınvalidemle ne zaman yemek sohbeti yapsak söz eski tariflere geliyor, ben de eve dönünce onun bahsettiği tarifi bulup ertesi görüşmemizde götürmeye çalışıyorum. Böyle beraber yeniden gün ışığına çıkardığımız birkaç tarif var ama ben her seferinde fotoğraflamakta geciktiğim için bir türlü siteye de yazamıyorum. Geçen hafta gelen misafirleri için yaptıklarım arasında yine önceden konuştuğumuz un kurabiyesi de vardı. Bu defa götürmeden önce fotoğrafladığım için siteye ekleme fırsatını yakaladım. Forumda ismini belirtmeden yazan bir kullanıcımızın tarifini denedim, başka bir üyenin dediği gibi düşük ısıda pişirince de üstünün beyaz kalmasını sağlamış oldum. Teşekkürler misafir üyemiz ve Hülyadan!
    Un Kurabiyesi

Malzemeler:

• 1 paket margarin, oda sıcaklığında (ben tereyağı kullandım)
    • 1 kahve fincanı sıvıyağ
    • 3 kaşık pudra şekeri
    • 4 kaşık buğday nişastası
    • Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak)
    • 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)
    Hazırlanması:

1. Margarin, sıvıyağ ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru yoğurun.
    2. Daha sonra hamurdan uygun büyüklükte parçalar koparıp rulo şekline getirin ve bıçakla verev şeklinde kesin ve üzerine bıçakla 2 çizik atın (ben yuvarladım)
    3. Önceden ısıtılmış 160C fırında beyaz kalacak şekilde pişirin. Fırından çıkınca pudra şekerine bulayın.

Bu Sayfayı Paylaş