Ulukent İlköğretim Okulu Menemen İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ulukent İlköğretim Okulu Menemen İzmir konusu Ulukent İlköğretim Okulu Hakkında - Ulukent İlköğretim Okulu Tanıtım - Ulukent İlköğretim Okulu Resimleri - Ulukent İlköğretim Okulu İletişim

Ulukent İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Amaçlar: Öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Atatürk İlke ve devrimlerine bağlı kalarak iyi bir vatandaş olarak yetişmelerini sağlamak. İlgi ve istihdamları doğrultusunda temel bilgi, beceri ve alışkanlıklar kazandırmak. Hayata ve üst öğrenime hazırlamak.

Seviye, derece: İlköğretim, Normal Öğretim Müdürleri: Mehmet ŞERAN, Ümit ÖZKANAT, Ata DURGUN, Muharrem TÜRKOĞLU
    Okutulan Yabancı Dil: İngilizce

Okulun Özellikleri: Gündüzlü, karma, normal öğretim
    Okulun Seçmeli Dersleri: Bilişim Teknolojileri, Sportif etkinlikler, Satranç
    Öğrenci Başarısı: Okulumuzdan mezun olan öğrenciler genellikle meslek liseleri, düz liseler ve anadolu liselerine devam etmekteler. 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan 35 kız, 31 erkek toplam 66 öğrenciden 30 kız 29 erkek toplam 59 öğrenci bir üst kuruma devam etmiştir.

Binanın Özellikleri: Bina kaloriferle ısınmakta, yakıt ise kömürdür. Elektrikle aydınlanmakta. Su şebeke suyu, wc'ler kanalizasyona bağlı

Dershaneler: 16 derslik, 1 kütüphane, 1 bilgi teknoloji sınıfı, 1 laboratuvar, 1 teknoloji tasarım atolyesi, 1 arşiv, 2 öğretmenler odası, 1 memur odası, 1 kantin, 1 anasınıfı, 1 kazan dairesi, kömür ve odun deposu, 1 rehberlik odası vardır.

Bahçe ağaçlandırılmış. Bahçe düzenleme çalışmaları yapılmakta
    Bahçeye çok amaçlı kapalı salon yapımı için belde Belediye Başkanı ile temasa geçildi ve yapımı konusunda söz alındı. Belediyenin kapatılmasından dolayı gerçekleştirilememiştr.

Ulukent İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menemen
    Okulun Telefonu: 232 8332756
    Okulun Faksı: 232 8332104
    Okulun Adresi: Ulukent Beldesi Cumhuriyet Mahallesi İstiklal Caddesi No:1
    Okulun Web Adresi: İZMİR-MENEMEN (Ulukent İlköğretim Okulu)
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Ulukent İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş