UltraMenu 1.1 İndir

'Web Programlama & Scriptler' forumunda Siraç tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

UltraMenu 1.1 İndir konusu UltraMenu 1.1

Boyut : 2.61 Mb

Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

Kısıtlama : 30 Gün

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : AntsSoft

Tanıtım:
    UltraMenu web siteleriniz için bir DHTML ve JavaScript menü yapma programıdır. Webmaster diliyle "Menu Builder" da denebilir.

Piyasada birçok emsali ve benzeri bulunmasına rağmen kullanım kolaylığı ve sağlamlık açısından tavsiye edilebilecek bir program olduğunu görünce sizlere tanıtmak istedim.

Programı kullanmayı seçme sebeplerimden biri de; proje dosyası hariç menüyü oluşturan dosyaların 100 kb altında oluşudur.

Kolay Kullanım

UltraMenu kullanıcı dostu ve kolay kullanımlı kullanıcı arayüzü olan bir programdır. Web sitenize bir menü hazırlama ihtiyacınız varsa; UltraMenu içindeki hazır şablonlardan birini seçip, gerekli menü başlıklarını yazıp, birkaç özellik ayarı ve font seçimi ile sitenize göre güzel görünümlü bir menü hazırlamış olursunuz.

İsterseniz biraz daha vakit harcayıp, yapacağınız menünüz için her türlü ince ayarı da yapabilirsiniz.
    Özellik ayarları, yazı tipi ayarlamaları, arkaplan rengi veya resmi seçimi gibi birçok ince ayarı yapabilme şansınız mevcuttur. Yaptığınız menüyü sitenize yüklemeden önce isterseniz bilgisayarınızda kurulu internet tarayıcılarınızla hemen test edebilirsiniz. Ayrıca ağır web tasarım dilleri, DHTML veya Java Script gibi şeyleri öğrenmenize gerek kalmaz.

Tarayıcılarla Tam Uyum

UltraMenu tüm yeni ve eski sürüm tarayıcılarda çalışabilme özelliğine sahiptir :

[​IMG]Internet Explorer (v5.0 ve üzeri)
    [​IMG]Firefox (v0.9 ve üzeri)
    [​IMG]Netscape Navigator (v7.0 ve üzeri)
    [​IMG]Opera (v7.0 ve üzeri)
    [​IMG]Mozilla (v1.0 ve üzeri)
    [​IMG]Konqueror (v3.0 ve üzeri)
    [​IMG]Safari (v1.0 ve üzeri)
    [​IMG]Camino (v0.8 ve üzeri)

Menünüze Gizli Link Eklemez

Bazı menü tasarım programlarının deneme sürümlerinde yaptıkları gibi yapılan menüye kendi sitelerinin linklerini ekleyip, yaptığınız menüde hiç hoş olmayan bir görüntü meydana getirirler. Fakat UltraMenu programında böyle bir işlem yapılmamış. Yani programı deneme sürümü ile de kursanız, yaptığınız menünüzü üzerinde hiçbir demo ibaresi olmadan sitenizde kullanabilirsiniz.

Hoş Görünümlü ve Zengin Şablon Çeşidi

UltraMenu programının deneme sürümü yaklaşık 40 tane menü şablonuyla birlikte kurulmaktadır. Seçmekte zorlanacağınız oldukça güzel menü şablonları içermektedir. Aşağı açılır, sağ tıklama menüsü, kayan menü ve birçok çeşit mevcuttur. Menü Şablonları hakkında daha fazla bilgi almak için üreticinin Şablon Örnekleri sayfasına bakabilirsiniz.

Tam Özelleştirilebilme

UltraMenu programında menü yaparken tüm kontrol sizdedir. Programın çalışma mantığı çerçevesi dışına çıkmayı düşünmemek şartıyla her türlü içeriği değiştirebilirsiniz. Yazı tipi, simgeler, arkaplanlar, kenar çizgileri, fare işaretçileri, ipucu metinleri, efektler, hizalama seçenekleri, saydamlık ayarlamaları, boyutlar ve benzeri bir sürü seçenek sizleri bekliyor.

Çok İşlevli Menü Başlıkları

Çeşitli efektler oluşturarak menülerinize fare üzerindeyken ve veya fare başka alana götürüldüğünde yapılacak işlemler gibi özellikler tanımlayabilirsiniz.

Kayan Menüler ve Sağ Tıklama Menüleri

Ziyaretçiniz sayfanızda gezerken menünüzün de onu takip etmesini veya ziyaretçi faresiyle sağ tıkladığında başka bir menü açılmasını ister misiniz? O zaman buyurun size bunları yapabilecek kapasitede bir program UltraMenu!

Çerçevelerle Etkileşimli Menü

Sitenizin sayfalarını frame yani çerçevelerden oluşan şekilde dizayn etmiş ve değiştirilmesi çok güç bir durumda olabilirsiniz. O halde UltraMenu imdadınıza yetişti demektir. UltraMenu ile yapacağınız menülerin görünümünü sayfanızın asıl frame ine yani asıl çerçevesine, açılan kısmını da diğer çerçevesinde gösterebilirsiniz. Frame (çerçeve) özellikli bir menünün nasıl çalıştığını görmek için üreticinin örnek menülerini inceleyebilirsiniz.

Çeşitli Görsel Efektler

Menülerinize ve alt menü başlıklarınıza çeşitli görsel efektler, animasyonlar, gölgeler ve saydamlık özelliği verebilirsiniz.

Çoklu Dil Özelliği

DHTML menünüzü uluslar arası karakter desteği ile birçok dile hitap edecek şekilde hazırlayabilirsiniz. Fransızca, Almanca, Japonca gibi.

Ve Dahası...

Yatay ve Dikey açılan menüler yapabilirsiniz.

Menü içeriğinize çeşitli metin, resim veya HTML kodları ekleyebilirsiniz.

Menü başlıklarınız için hareketli veya sabit resimler, fare işaretçileri, arkaplanlar ve ayırıcılar ekleyebilirsiniz.

Yaptığınız menüyü çok kolay bir biçimde, 4 ayrı seçenek ile export edebilir yani sitenize yüklenecek hale getirmek üzere projeden çıkartabilirsiniz. Tavsiyem üçüncü seçenek ile yapmanızdır.

Online Yardım Dokümanı
    Üreticinin detaylı yardım dokümanı ile programın her köşesi hakkında bilgilenebilirsiniz.

Programın Menü Demoları :
    Programı kurmadan önce program ile yapılan menülerden örnekler görmek isteyenler üreticinin örnekler sayfasını ziyaret edebilirler…

Windows İşletim Sistemleriyle Tam Uyum :

Para İade Garantisi :
    Üreticinin ürün tanıtım sayfalarında
    30 Gün Para İade Garantisi logosu yer almaktadır.
    Yapılan açıklamada ise; Ürünlerimizi 30 Gün Para İade Garantisiyle satmaktayız. Ürünümüzü kullanın, beğenmezseniz satın alma tarihinden itibaren 30 gün içerisinde geri aide başvurusu yapıp, paranızı bizden alabilirsiniz denmektedir.

Editörün Notu :
    Sitemizdeki bu tür programlara gelen ziyaretçi yorumlarında birçok kişinin yaptığı menüyü export edemediğini yani proje dosyasından sitesine yüklenecek hale dönüştüremediği şeklinde gördüğüm bir eksikliği giderebilmek için export işlemini anlatan bir resimli doküman hazırladım.
    Resimli Dokümanı izlemek için buraya tıklayınız...

UltraMenu 1.1

Bu Sayfayı Paylaş