Ulead Gif Animator ile Resimlere haraketli yazı eklemek...[resimli anlatım]

'Resimli Program Anlatımı' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Ulead Gif Animator ile Resimlere haraketli yazı eklemek...[resimli anlatım] konusu
    Ulead Gif Animator ile Resimlere haraketli yazı eklemek...[resimli anlatım]

Ulead Gif Animator 5.05 kullanarak resme yazı eklemeyi ve bunu hareketli gif (animated gif) olarak kaydetmeyi göreceğiz.

1. Programı açtığımızda böyle bir görüntü ile karşılacağız ok işareti ile gösteridğim yeri tıklayınız ve bilgisayarınızdan bir resim seçiniz...

sonra frame den frame banner tex seçiniz...

aşağıda ki görüntü resmi çıkacak
    Text Bölümü : Yazmak istediğim yazı olan örnekteki gibi "Ruax_79,multimsn" yi yazdım. Yazı ile ilgili tüm düzenlemeleri bu bölümden yapıyoruz Renk, boyut, font seçimi, gölgelendirme, harf aralıkları...

Effect Bölümü : Yazdığımız yazıya vermek istediğimiz efektleri burada belirliyoruz. Enter Scene ve Exit Scene seçenekleri yazının giriş ve çıkış efektleridir. Herhangi birini veya her ikisini de seçebilirsiniz. Ben bu animasyonda her ikisini de seçtim. Giriş ve çıkış efekti olarak istediğiniz efektleri seçebilirsiniz. Alttaki Start Preview butonuna tıkla***** da verdiğiniz efektlerin sonuçlarını görebilirsiniz

Frame Control Bölümü : Bu bölümde fazla arttırma yada azaltma yaptığınızda animasyonunuzun kalitesi ve doğal olarak boyutu artar yada azalır. bu bölümle fazla oynamayın...

Neon Bölümü : Eğer yazınızda bu özelliği istiyorsanız ki ben burada istedim, Neon checkbox tıklı olsun. Direction bölümünden kullanacağınız neon'un yazının içinde, dışında veya heriki tarafında olmasını belirleyebilirsiniz. Width bölümünden kalınlığını, Color bölümünden rengini, Transparency bölümünden yazının şeffaflığını belirleyebilirsiniz. Glow kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

ve son olarak çalışmamızı kaydediyoruz...file/save as/gif file deyip çalışmaya ad verip kaydediyoruz...

veee işte çalışmamızın sonucu... bu sadece örnekti gerisi yaratıcılığınıza kalmış...[​IMG]

Alıntıdır...

2. yeniden35

yeniden35 Yeni Üye

Gayet güzel ve anlaşılır bir anlatım olmuş, emeğinize sağlık...

Bu Sayfayı Paylaş