Ulaşlı İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ulaşlı İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Ulaşlı İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Ulaşlı İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Ulaşlı İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Ulaşlı İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Ulaşlı İlköğretim Okulu

Okul, 1938 yılında öğretime açılmış olup, günümüze kadar öğretimine ara vermeden devam etmişitir. Köy nüfusunun azalması ve göç vermesi nedeniyle öğrenci mevcudumuz azalmıştır. Birleştirilmiş sınıf olarak öğretime devam etmektedir. 1965 yılında şu anda eğitim verilen bina onarım görmüş ve derslikler düzenlenmiştir. 2004-2005 ders yılında anasınıfı açılmıştır. 2007-2008 ders yılında 34 ilköğretim, 11 anasınıfı öğrencisi vardır. İkinci kademe öğrencileri, Ürgüp Memiş Aksoy İlköğretim Okulunda taşımalı eğitim görmektedirler. Okulda birleştirilmiş sınıfta eğitim verilmektedir. Okul, sobayla ısıtılmaktadır. Okulun lojmanı bulunmamaktadır. Okulun Ürgüp’e uzaklığı 5 km’dir
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ULAŞLI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Ulaşli Köyü Urgüp/Nevşehir
    Telefon Numarası: 3843418098
    kaynak:webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş