Ulaş İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ulaş İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu Çorlu Ulaş İlköğretim Okulu Hakkında - Ulaş İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ulaş İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Ulaş İlköğretim Okulu Resimleri

Ulaş İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ulaş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ulaş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ulaş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ulaş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ULAŞ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ULAŞ İLKOĞRETİM OKULU

Telefon Numarası: 2826556565

Ulaş İlköğretim Okulu

Ulaş İlköğretim Okulu gündüzlü (tam gün) eğitim vermektedir.
    Okulumuz bir ana eğitim-öğretim binası ve 18 derslikten oluşmaktadır.
    1 Fen ve Teknoloji Laboratuarı, 1 İşlik,1 Bilgi Teknoloji Sınıfı ve Kütüphanemiz mevcuttur.
    1 adet 150 kişilik çok amaçlı salonu bulunmaktadır..
    Bina içinde çeşitli sosyal etkinliklerin sürdürüldüğü dershaneler mevcuttur.
    18 dershanede eğitim-öğretim sürdürülmektedir.
    Bina üç katlı olup tamamı kullanılmaktadır.
    Okulumuzun 10579 metrekare bahçesi bulunmaktadır.

TARİHÇEMİZ

Okulumuz 1947 yılında köy halkı tarafından 5 derslikli olarak yapılmış ve aynı yıl eğitim öğretime açılmıştır. Bu binaya ilave olarak 1974 yılında kargir şeklinde 2 derslikli ek bir bina daha yapılmış ve Ana Sınıfı olarak kullanılmıştır. 1990 yılında Bayındırlık ve İskan Bakanlığının denetim elemanlarınca oturulamaz raporu verilmiş ve yıkılarak yerine 12 Dershanelik yeni bina yapılmış ve 1992 – 1993 Eğitim – Öğretim yılında açılmıştır. Çevresinde irili ufaklı 110 fabrika bulunması sebebiyle göç alması ve yine beldemizde bulunan Askeri Garnizondan dolayı da öğrenci sayısı artmaktadır. 1997 yılı itibarı ile Kırkgöz Köyü İlköğretim okulu Öğrencilerinin 6. sınıfından itibaren, Esenler Köyü İlköğretim okulu ve Ahimehmet Köyü ilköğretim okulunun öğrencileri de 4. sınıftan itibaren okulumuza taşınmaya başlamış ve okulumuz taşıma merkezi olmuştur. Bu durumda okulun öğrenci sayısı daha da artmıştır. 1998 yılında beldemize yapılan ve aynı yıl kullanıma açılan 75. Yıl Çok Programlı Lise ile kullanılan binalar öğrenci sayımızın fazla olmasından dolayı Valilik oluru ile değiştirilmiştir. Halen Ulaş Çok Programlı Lisesinin binası kullanılmaktadır. Kırkgöz Köyü İlköğretim Okulunun binasının yenilenmiştir. Bu nedenle Kırkgöz İlköğretim okulu ve Esenler Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri 2006 – 2007 Eğitim – Öğretim yılından itibaren okulumuza taşınmamaktadır. 2008 – 2009 Eğitim – Öğretim yılında okulumuza Halen Ahimehmet Köyü'nden 34 ve beldemiz mücavir alanlarından 10 olmak üzere 44 öğrenci taşınmaktadır. Şu an okulumuzda ana sınıfları dahil 687 Öğrenci Eğitim–Öğretim görmektedir.
    Okulumuzun 1947 yılındaki ilk Müdürü: Cahide GÜRSOY
    Okulumuzun şu andaki Müdürü : Şükrü CİVELEK

Ulaş İlköğretim Okulu olarak;

Misyonumuz:

1. Öğrencilerimize öğrenmeyi öğretmek,
    2. Bütün çalışmalarımızın odak noktasına öğrencilerimizi koymak,
    3. Öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk almak ve verimli bir şekilde çalışmak,
    4. Ülkemizin bütün fertlerine ve öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyup, onları koruyup gözetmek,
    5. Geçmişiyle, çevresiyle ve kendisiyle barışık olmak.

Ufkumuz Vizyonumuz:

1. Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
    2. Bütün öğrenciler hak ettiği ilgiyi görsün.
    3. Öğrenci neyi niçin öğrendiğini bilsin ve öğrendiği bilgileri gerçek hayatta uygulayabilsin.
    4. Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
    5. Geçmişi ve öz değerleriyle barışık geleceğe yön veren, Yaptığı işte hep mükemmeli kovalayan, laik, cumhuriyetçi ve Atatürk ilkelerini benimseyen nesiller yetişsin.
    6. Kendi özünü kaybetmeden farklılıkların farkında, hoş görülü ve diyaloğa açık nesiller yetişsin.
    7. Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
    8. Okulumuzda çalışanlar, gerekeni yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları tepkiden korkmasın gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın
    9. Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş