Uğurlu İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Uğurlu İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu Uğurlu İlköğretim Okulu Hakkında - Uğurlu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Uğurlu İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Uğurlu İlköğretim Okulu Resimleri

Uğurlu İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Uğurlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Uğurlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Uğurlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Uğurlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: UĞURLU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: UĞURLU İLKOĞRETİM OKULU
    Telefon Numarası: 4622782053

TARİHÇEMİZ

Merkez Uğurlu İlköğretim Okulu; 1950 yılında ilkokul olarak açılmış, 31 Temmuz 1975 yılında Merkez Uğurlu Ortaokulu ek binada hizmete girmiştir. Okulumuz 4560 m 2 arazi üzerine kurulmuş olup arsası köy sakinlerinden Lütfi ÇİZMECİOĞLU tarafından bağışlanmış, 1.03.1981 yılında Bakanlığımıza hazine malı olarak devredilmiş olup tapusu alınmıştır. Okul köy halkının maddi ve manevi desteğiyle yapılmıştır. 29.08.1997 de ilköğretime dönüştürülen okulda 2 binada eğitim-öğretime devam edilmiş. 2002-2003 Öğretim Yılı 2.döneminde yeni binaya taşınılmıştır.

Yeni yapılan okul binası 4 katlı, 12 derslik olarak yapılmıştır. Bu derslikler içerisinde 1 bilişim teknolojileri sınıfı, 1 ana sınıfı bulunmaktadır. Ayrıca fen laboratuarı, spor salonu, idari odalar, toplantı salonu mevcuttur.

Kurumun Misyonu :

Ülkemizin çağdaş insan yetiştirme politikalarının temel kaynağı olarak;Yüce Önder Atatürk'ün Büyük Türkiye idealine ulaşmayı hedefleyen ;ailesine,vatanına,milletine ve Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumlulukarının bilincinde olan;küçüklerine karşı merhamet,büyüklerine hürmet gösteren ;bilgili,görgülü,saygılı,ahlaklı nesiller yetiştirmektir.

Kurumun Vizyonu:

Kendini sürekli yenileyen,okuyan,inceleyen,araştıran,analiz sentezler yapabilen nesillerin yetiştiği;bütün öğrencilerin ,akla ve bilime dayalı eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı;dünü bugüne bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu ;yönetici,öğretmen,personel,öğrenci ve velilerin elbirliğiyle çevrede,bölgede ve ülkede "Model Okul"olmaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş