Uçarsu İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Uçarsu İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu Akçaabat Uçarsu İlköğretim Okulu - Uçarsu İlköğretim Okulu Hakkında - Uçarsu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Uçarsu İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Uçarsu İlköğretim Okulu Resimleri

Ucarsu İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ucarsu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ucarsu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ucarsu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ucarsu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: UCARSU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Uçarsu Köyü
    Telefon Numarası: 4622635141

TARİHÇESİ:

Okulumuz “Kokana İlkokulu”olarak 1948-1949 Öğretim Yılında yan tarafta görülen binasında hizmete girmiştir.
    1957 yılında köyün adı “Uçarsu Köyü” olarak değiştirildiğinden okulun adı da “Uçarsu İlkokulu” olarak değiştirilmiştir.
    1969-1970 yılında köyümüzde ikinci bir ilkokulun açılması ile okulumuzun adı tekrar bir değişikliğe uğrayarak “Uçarsu 1. İlkokulu” olarak değiştirilmiştir.
    1985 yılında okulların isimleri 1. 2. 3. gibi ibarelerin kaldırılmasını öngören kanunla “Uçarsu Merkez İlkokulu” adını aldı.
    Okulumuz bu isim altında 1988 yılına kadar yukarıda görülen 2 sınıflı bitişiğinde lojman olan binada hizmet verirken 1989 yılında yapılan şu andaki binada Eğitim-Öğretime devam edilmiştir.
    1989-1990 Eğitim-Öğretim yılında açılan “Uçarsu Ortaokulu” ile aynı binada öğretime devam ederken 1991-1992 ilkokul ve ortaokul tek müdürlük altında birleştirilip “Uçarsu İlköğretim Okulu” olarak açıldı. Bu tarihten itibaren “Uçarsu İlköğretim Okulu” olarak hizmet vermektedir.
    Okulumuz açıldığı yıldan beri çevresinde bulunan köylere eğitim-öğretim açısından bir çok katkıda bulunmuştur. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerinbir bölümü bir üst öğretim kurumuna kayıt yaptırarak eğitim-öğretimlerini sürdürmektedirler.

http://ucarsu.meb.k12.tr/

Bu Sayfayı Paylaş