Tuğba Ekinci Yanma Demezler Yanan Adama 2010 Albüm

'Albüm Tanıtımları' forumunda DeMSaL tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Tuğba Ekinci Yanma Demezler Yanan Adama 2010 Albüm konusu Tuğba Ekinci Yanma Demezler Yanan Adama 2010 Albümü - Tuğba Ekinci 2010 Albümü - Tuğba Ekinci Yanma Demezler Yanan Adama Albümü

Tuğba Ekinci, yeni albümünün çıkış şarkısı “Yanma Demezler Yanan Adama” için, “Okuduğum zaman ağzıma ‘cuk’ oturdu” dedi.

2005 yılında “O şimdi Asker” adlı albümüyle müzik dünyasına adım atan, sonrasında “Boynuz” ve “Condom” adlı albümleriyle adından sıkça söz ettiren Tuğba Ekinci, yeni çıkaracağı albümü için bu kez Nazan Öncel’in kanatları altına girdi... Seksi şarkıcı, Öncel’in prodüktörlüğünde hazırlanan albümde ünlü şarkıcıya ait “Yanma Demezler Yanan Adama” şarkısından çok umutlu.

Öncelikle albümden bahsedelim, nasıl gidiyor çalışmalar?
    - Gayet keyifli gidiyor, sabah akşam stüdyodayım. Nazan Öncel bütün albümle sağ olsun çok ilgilendi, çok emeği geçti. Albümün çıkış şarkısı da onun. Tam bana göre bir şarkı verdi. Okuduğum zaman ağzıma ‘cuk’ oturdu şarkı.

Şarkının ismi nedir?
    - Bunu söylemek için biraz erken ama hadi söyleyeyim. şarkının adı “Yanma Demezler Yanan Adama”. Bu arada şarkıda ve klipte Nazan Öncel ile bir sürprizimiz olacak.

Bu şarkıyı sizden önce Özcan Deniz almak istemiş ama alamamış. Doğru mu?
    - Özcan Deniz’in almak istediği ama daha sonradan Gülşen’in talip olduğu bir şarkı bu... Gülşen’e oturmayınca Nazan Öncel bana layık gördü parçayı. Gülşen de eski şarkılarından alıp cover yaptı. Zaten Nazan Öncel’e gidiyorsun ve o sana hangi şarkıyı veriyorsa onu alabiliyorsun. Yani seçme şansın yok.

Nazan Öncel ile tanışmanız ve albüm yapma kararınız nasıl gelişti?
    - Menajerimle “İyi biriyle çalışmamız lazım” diye düşünürken Nazan Öncel’e danışma kararı aldık. Benim menajerim Nazan Hanım’ın menajeriyle irtibata geçti, o şekilde buluştuk. Amacım şarkı almak değildi. Televizyon programları ve albüm hakkında fikrini almak istiyordum. Bana bundan sonra yapmam gereken şeyler hakkında nasihatler verdi ve tarzımı çok beğendiğini söyledi. Sonrasında biz o kadar iyi anlaşmaya başladık ki, menajerler çekildi aradan. Yani kısacası elektriğimiz tuttu.

Bu albümün diğerlerinden farkı ne olacak? Sizce kendinizi iyi ifade edebildiğiniz bir albüm oldu mu?
    - Kesinlikle... Kendimi bu albümde ifade ettiğimi düşünüyorum. Nazan Öncel gibi bir divanın, prodüktörün gözüyle çıkmış bir albüm hazırladık...

-----------------------------------------------------------------------

Bu şarkıyı sizden önce Özcan Deniz almak istemiş ama alamamış. Doğru mu?
    - Özcan Deniz’in almak istediği ama daha sonradan Gülşen’in talip olduğu bir şarkı bu... Gülşen’e oturmayınca Nazan Öncel bana layık gördü parçayı. Gülşen de eski şarkılarından alıp cover yaptı. Zaten Nazan Öncel’e gidiyorsun ve o sana hangi şarkıyı veriyorsa onu alabiliyorsun. Yani seçme şansın yok.

Röportajın burası ne kadar doğru bilemem..ama Gülşen'e oturmayan şarkı Tuğba'ya nasıl oturdu çok merak ediyorum..

--------------------------------------------------------------------

Tuğba Ekinci, klibinde oynaması ve albümünde düet yapması için Nazan Öncel'i sonunda ikna etti...

Yeni çıaracağı albümünde Nazan Öncel'den bir şarkı kapan Tuğba Ekinci,Nazan Öncel'i hep düet, hemde klipte rol alması için ikna etti.
    Stüdyoda okumalarının tamamlandığı "Yanan Adama" adlı şarkının kibinde de rol alacak olan Nazan Öncel; "Tuğba'yı samimiyetinden dolayı çok sevdim, bu yüzden kendisine vermiş olduğum şarkı'nın hem klibinde oynamayı, hemde düet teklifine hayır diyemedim" dedi

Bu Sayfayı Paylaş