Transformers Yazı Efekti Nasil Yapilir

'Photoshop Dersleri' forumunda NeslisH tarafından 19 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Transformers Yazı Efekti Nasil Yapilir konusu
    Önizleme

İlk olarak BG için 700x400 px, 96 dpi, arkaplan rengi beyaz olan bir yen belge açmakla başlayabiliriz, daha sonra Backgorund rengini "#000000", Foregorund renginide "#464e52" ayarlayıp "Filter\Render\Clouds" efektini uygulayalım ve "Ctrl+F" tuşlarına ard arda 2 kere basalım elde ettiğimiz sonuç yeterlidir, yine devamında "Filter\Stylize\Etrude" efektini aiağıdaki ayarları ile uygulayarak devam edelim,

1. Adım Sonu: Clouds Sonuç

2. Adım: Etrude

Extrude Sonuç

Devamında "Filter\Render\Lighting Effect" efektinide aşağıdaki ayarları ile ekleyelim,

4. Adım: Flash Lighting

Flash Lighting Sonuç

Arkasından "Edit\Fade Lighting Effect" uygulayalım ve gelen ayar penceresinden aşağıdaki resimde verdiğim değerleri verelim,

6. Adım: Fade Lighting

Backgorund Final

Devam edelim ve yazımızı beyaz renkte yazalım, ben 36 pt kullandım, fontu buradan indirebilirsiniz.

7. Adım Yazı

Daha sonra yazımızı yazdığımız layerimize sağ tıklayarak gelen ayar penceresinden yazımızı "Rasterize" edelim, devamında "T" ve "F" harflerimizin alt uçlarından biraz çekiştirerek uzatıcaz bunun için ilk olarak klavyemizden "M" tuşuna basarak "Rectanqular Marquee Tool" aracını seçelim ve "T" harfimizin ucunu seçelim, seçimimizi yaptıktan sonra "Ctrl+T" tuş kombinasyonuna basalım ve ardından aşağı doğru uzatalım, aynı işlemi "F" harfimiz içinde yapalım,

8. Adım Yazı Uçları

Daha sonra yazımızı yazdığımız layerimize sağ tıklayarak "Blending Options" ayarlarımıza geçelim ve ilk olarak "inner Glow" efektimizi verelim,

9. Adım inner Glow

Ve devamında aşağıdaki ayarları uygulamaya devam edelim,

10. Adım: Bevel and Emboss

11. Adım: Color Overlay

12. Adım: Gradient Overlay

13. Adım: Gradient Editor

14. Adım: Pattern

Devam edelim ve yeni bir layer oluşturalım, "Shift+Ctrl+N", yeni layerimiz seçili ike "Ctrl" tuşuna basarak bir alttaki yazımın bulunduğu layere tıklayarak yazımızı seçili hale getirelim,

15. Adım: Yazı Seçimi

Daha sonra klavyemizden "G" tuşuna basarak "Gradient Tool" aracını seçelim, hemen arkasından klavyemizden "D" tuşumuza basarak renk değerlerini default ayarlarına getirelim ve aşağıdaki resimde görülen çizgi doğrultusunda yazımız seçili iken tutup çekelim,

16. Adım: Gradient Tool

Bu işlemimizide yaptıktan sonra bu sefer klavyemizden "Ctrl+D" tuşlarına basarak seçimi kaldıralım, sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır,

Gradient Sonuç

Finale yaklaştık, aslında bu yazımızın son hali ama şimdide basitçe 3D görünümü vereceğiz, bunun için yazımızın bulunduğu layer ile bir üstteki layer1 katmanlarını ikisini birden seçerek "Çoklu seçim için Ctrl" tuşlarını kullanabilirsiniz" "Ctrl+E" tuş kombinasyonu ile birleştirelim ve klavyemizden "Ctrl+Alt" tuşlarına aynı anda basarak yine klavyemizden yukarı ok tuşunu bir yukarı bir sağa olmak üzere iki kere tekrar edin, layerlerinizin çoğaldığını göreceksiniz, tabi buda dersimizin sonu demek oluyor

Layerlerin görünümü

Sonuç aşağıdaki gibi olmalı
    Final

Bu Sayfayı Paylaş