Trabzon gümbür gümbür geliyor

'Trabzonspor' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 28 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Trabzon gümbür gümbür geliyor konusu Trabzonspor–Antalyaspor maçı açık ara sezonun şu ana kadar ki en iyi maçıydı. Maç başından sonuna mücadele, hırs, tempo, kazanma arzusu doluydu. Bunda en büyük etkenlerden biri Fırat Aydınus’tu. Gittikçe parlıyor. Yerinde avantaj oynattı, sertliğe izin verdi, sertliğin haddini aşmamasını sağladı. Futbolcularla diyalogu düzeyli, otoriter ve yeri geldiğinde arkadaşçaydı. Gerçekten maçın bu kadar tempolu ve zevkli olmasında büyük katkısı vardı.

Trabzonspor sezon başından beri en iyi oyununu oynadı. Maça o kadar baskılı başladılar ki, herhalde çok farklı bir maç olacak diye düşündüm. Enteresan olduğunu düşündüğüm (Zitouni’nin şut attığını düşünüyorum çünkü) gol olana kadar da Antalyaspor sahasından çıkamadı. Sonraki beş altı dakikada bocaladılar, birkaç pozisyon verdiler fakat genel olarak çok başarılılardı. Hüseyin, bırakın bu sezonu senelerdir izlediğim en iyi oyununu oynadı. Hücuma verdiği katkı, takımını sürekli ileride tutması izlemeye değerdi. Böyle cesur oynadığı zaman çok daha parlak bir futbolcu. Onun bu oyunu takımını diri tuttu, dönen topların hepsinde Hüseyin’in ismi vardı. Bu hafta içinde Türkiye’nin belki de Dünya’nın önemli yeteneklerinden Yattara'yı kaybetmeleri onlar için olumlu olmuş olabilir. Isaac belki onun kadar yetenekli değil ama Yattara'dan daha faydalı bir futbol oynadı. Hücum organizasyonlarının içinde hep o vardı. Hüseyin'in ileriye taşıdığı takımı o noktadan sonra sorumluluk alıp zenginleştirdi. Bol bol beslenen forvetler de daha rahat oynadı haliyle. İkisi de birer gol buldu. Colman bile bir üst kademeye taşıdı futbolunu. Yeterli mi bu futbolu, değil ama Trabzon bu olacaksa o da daha değerli bir futbolcu olacaktır. Selçuk hala potansiyelinde değil, o da bu oyuna katıldığında çok zevkli mücadeleler izleyeceğiz diye umuyorum.

Trabzon, beşinci haftada ilk kez futboluna değer kattı. Ayrıca maç sonrası görüntülerde müthiş sıcak bir arkadaşlık ortamı olduğunu da gördük. Taraftarlarıyla bütünleştiler. Bu süreç devam edecekse, bu taraftarıyla, bu inançla en ciddi şampiyonluk adaylarından biri.

Bu Sayfayı Paylaş