Toro Rosso Bourdais kararını erteleyecek

'Diğer Spor Dalları' forumunda Fatma tarafından 14 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Fatma

Fatma Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Toro Rosso Bourdais kararını erteleyecek konusu Scuderia Toro Rosso, Sebastien Bourdais hakkındaki kararını sezon sonuna kadar erteleyecek. Halen Sebastian Vettel'in yerine geçecek sürücü arayışını sürdüren İtalyan ekibi Bourdais'nin geleceğine ilişkin kararını sona bırakacak.

Sezon ortasında sıkıntılı bir dönem geçiren Fransız sürücü bununla birlikte son yarışlardaki performansıyla 2009 şansını artırmış görünüyor.

Takım sahibi Gerhard Berger, Bourdais'nin şu an kendisinden beklenen seviyede bir performans gösterdiğini belirtmesine rağmen, 2009 planlarına tam olarak karar vermeden önce bir süre daha beklemek istediklerini söyledi.

Bourdais'nin Fuji'deki performansının gelecek sezon şansını artırıp artırmadığı sorulan Berger, "Henüz bu aşamada birşey söylemek istemiyorum. Çünkü öncelikle herşeyi açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Fakat şunu ifade edebilirim, Pazar günkü performansı kendisinde görmeyi beklediğimiz seviyedeydi. İyi bir sonuçtu" cevabını verdi.

Bourdais'nin Felipe Massa'yla çarpışması nedeniyle aldığı cezanın ardından aldığı
    puanları Fuji'de bırakmasına da değinen Berger, Toro Rosso pilotunun yanlış yapmadığını savundu.

Berger, "Her yarışta böyle kazalar olur. Bourdais içerdeydi. Massa, Bourdais'ye iki santim daha boş alan bıraksa her iki araçta geçecekti. Bunun Bourdais'nin hatası olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum. Fakat Massa'nın da hatalı demiyorum. Bu sıradan bir yarış kazası. İki aracın temas etmesi normal birşey" dedi.

Bu Sayfayı Paylaş