Toplan Gidiyoruz Ey Kalbim

'Resimli Şiirler' forumunda maviboncuk tarafından 24 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. maviboncuk

maviboncuk Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Toplan Gidiyoruz Ey Kalbim konusu Toplan Gidiyoruz Ey Kalbim

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][​IMG][/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]Haydi toplan akşam oldu [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] vakit doldu [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] toplan gidiyoruz ey kalbim [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kırkikindi yağmurlarına kalamam [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kaldıramam bunca ağrıyı, ihaneti [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] biliyorum kirlenmiş hiç bir bakışta yer yok bana [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bu yüzdendir ceylanlara küsmüşlüğüm [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] sevdalara küsmüşlüğüm bu yüzden [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bir gül yaprağı bulup sarmak için yaramı [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] çekip gidiyorum buralardan [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] içimdeki cesetleri çiğneyerek [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kalbimdeki mahşere [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bak akşam [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] vakit tamam [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] duruldu işte bulanık denizler [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] dürüp ömrümün defterini [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] yorgunum [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bir sonbahar ezgisi gibi bekleyemem son yaprakta [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] sevgisi iğdiş edilmiş tarihlere koma beni ey kalbim [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bak güz yağmurları iniyor acılar ve ihanetler üstüne [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] çırılçıplak ve sevgisiz kalmış bir şiirim[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kimsesiz bir kış ortasında [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] ne gülen gözleri ısıtıyor artık çocukların[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] ne de sevdalı bakışları yeniyetme aşıkların[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bütün dinlerden kovuldum [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bütün ülkelerden [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bütün yüreklerden kovuldum [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] (*)”Aliye gülümsesem Muaviye öldürür beni”[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] hangi tanrıya sığınsam yaramın merhemi yok [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] [​IMG][/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] biliyorum kirlenmiş hiç bir bakışta, yer yok bana [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bu yüzdendir ceylanlara küsmüşlüğüm [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] sevdalara küsmüşlüğüm bu yüzden [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] yeni bir gül yaprağı bulup sarmak için yaramı [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] sevdalı bir kuş yükleyip kanatlarına acılarımı[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] alıp gitsin beni buralardan [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] hamuru çürümüş dostluğun, vefanın, aşkın [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] vefasız mevsimlere bırakma beni ey kalbim [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] ağlatma beni sevda kapılarında [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kahpe kapılarında eğme boynumu [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kurşunlar sıkılsada canevime [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] çiğnetme yoksulluğumu ayaklar altında [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bırak başım dik, içim ezik kalsın [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] onurlulara mahsus bir makamda ağırla beni [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] satılmışlığın, alçaklığın, ihanetin ortasında koma [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] [​IMG][/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] biliyorum bu düş sığmaz kirlenmiş sokaklara [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bu sevda sığmaz [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bakmayın gözlerime [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] nasıl saklarım yüreğimdeki incinmişlikleri [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kınalı bir kelebek konunca saçlarıma [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] ah! Benim de hayallerim vardı [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] baharlarım vardı, yazlarım vardı [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] kuşlar göçüp gitti yüreğimden [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] gökyüzüm yaralı kaldı [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bir isyan giydirip gözlerime [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] dipsiz uçurumlara yuvarladım umutlarımı [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] aşk diyordum talan oldu, yalan oldu ömrüm [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] tınısı kırık bir keman sızısıyım artık [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] yok gideceğim başka bir liman [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] bak duruldu işte bulanık denizler[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] haydi toplan vakit tamam [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] boşalsın ince duygularımın sırtındaki yük [/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] paranın sevgiye ihanetini gördüm[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] insanın önünde diz çöküp ibadetini[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] dünler harabe yarınlar umut değil[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] hüznün neresinden dönsem, kırgınım[/FONT]
    [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] öpmeye uzandığım bütün dudaklar frengili[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] Nuri CAN[/FONT]​

Bu Sayfayı Paylaş