Topaklı İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Topaklı İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu Topaklı İlköğretim Okulu Hakkında - Topaklı İlköğretim Okulu İletişim - Topaklı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Topaklı İlköğretim Okulu Resimleri

TARİHÇEMİZ

Okulumuz ilk olarak Nevşehir ilinin Avanos ilçesi Topaklı Köyüne hizmet vermek üzere 1926 yılında eğitim öğretime başlamıştır.
    1946 yılına kadar 3 sınıf olarak 1946 yılı içerisinde 5 sınıflı okul olarak faaliyet göstermiştir.
    1972 yılında Topaklı Köyü belde belediyesine kavuşarak kasaba olduktan sonra kasabanın tek ilkokulu olarak hizmet vermeyi sürdürmüştür.
    Ancak kasabanın geniş bir alana yayılması nedeniyle bu okul ihtiyaca cevap veremez olmuştur.
    Ankara - Kayseri karayolu kasabanın tam ortasından geçtiği için öğrencilerin gidiş - gelişlerinde kazaya sebep oluyordu. Bu nedenle Topaklı Belediyesi yeni bir okul yapılması için bir proje hazırladı.
    Hazırlanan projenin kabul edilmesi ile 01.06.1986 tarihinde Yeni Mahallede belediyeye ait olan arsa üzerinde okul inşaatına başlandı. 3 ay gibi kısa sürede bitirilerek 30.08.1986 yılında Milli Eğitim� teslim edilmiştir.
    Yapılan okulla birlikte öğrenci sayısı da ikiye bölünerek, ikili öğretimden normal öğretime geçilmiştir. Osman Gazi İlkokulu olarak hizmet vermiştir. Diğer okul binamızın ismi de Atatürk İlkokulu olarak değişmiştir.

Yine 1988 yılında Topaklı Belediyesi tarafından tuvaletler yapılarak kullanıma açılmıştır. Aynı yıl içerisinde kasaba halkının katkılarıyla okul ihata duvarı yapılmıştır.
    Kasaba halkından Ergün ÇOPUR o yıl içerisinde hayrat olarak 5 musluklu okul çeşmesi yaptırmıştır. 6 sınıfı ve bir yönetim odası bulunan okula 1990 yılında koridoru bölmek vasıtasıyla öğretmenler odası yapılmıştır.
    Okulumuzun şu an itibarı ile eski ortaokul binası, iki ilköğretim binası mevcuttur.
    Adı: TOPAKLI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Topaklı Kasabası Yeni Mah.Avanos/NEVŞEHİR T
    Telefon Numarası: 3845512236
    Faks Numarası: 3845512236

Topaklı İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

Bu Sayfayı Paylaş