Topaç İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Topaç İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir konusu Nevşehir'derki Okullar - Topaç İlköğretim Okulu Acıgöl - Topaç İlköğretim Okulu Tanıtımı - Topaç İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Topaç İlköğretim Okulu Tarihçesi

MİSYONUMUZ

Bizler; özgür düşünebilen, öğrenmeyi öğrenen, toplumla ve kendisiyle barışık, bilime evrensel ve toplumsal değerlere inanan, değişim ve gelişime açık, güvenilir ve tutarlı davranış sergileyen, çevre bilincine sahip, mükemmeli yakalamaya çalışan, öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmek için varız.

VİZYONUMUZ

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; Doğru, Dürüst, Çağdaş, Araştırmacı, Özgüvenini kazanmış, Güzel ülkemizi; Hak ettiği yerine getirmek için, Sürekli çalışan, Bireyler yetiştirmektir

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Topaç Köyünde eğitim-öğretim ilk kez 1943 yılında iki dershaneli olarak bugün muhtarlığın depo olarak kullundığı köy meydanındaki binada yapılmıştır. Bu iki dershaneli okulda eğitim-öğretim 1961 yılına kadar Mahmut Sevil isimli eğitmen tarafından 3 er yıl olürük verilmiştir. 1961 yılında ise bugün lojman olarak kullandığımız 3 bina yapılmıştır.Burada eğitim-öğretim faaliyeti 1984 yılına kadar devam etmiştir. 1984 yılında 6 şubeli olarak bugün bir kısmını kullandığımız 2 katlı eski okul yapılmıştır.

Bu bina eğitim-öğretim faaliyetleri 1999 yılına kadar sürdürülmüştür. 1999 yılında ise eski okula ek olarak bugün içerisinde idareninde bulunduğu iki katlı 6 şubeli yeni bir okul yapılmıştır.

2007 yılında ise bu yuni binanın üzerine 7 dershaneli kat ilavesi yapılmıştır. Bugün eğitim-öğretim 1984 yılında yapılan okul ile 1999 yılında yapılan okulda devam etmektedir. Topaç Köyünde 1943 yılından beri eğitim-öğretim faaliyetleri kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

Okulumuz 199.. yılında Eğitim-Öğretime başlamıştır.Okulumuzda 2,,4,5,6. sınıflardan ikişer şube; 1,3,7,8. sııflardan birer şube bulunmakla beraber toplam 120 öğrencimiz vardır.

Topaç İlköğretim Okulu

kaynak :webrehberiz Biz

Bu Sayfayı Paylaş