Timsah parçaladı! 4-0

'Diğer Takımlar' forumunda YıLMaZ tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Timsah parçaladı! 4-0 konusu Timsah parçaladı! 4-0

Sahasında 100. kupa sınavına çıkan Bursa, yeni bir rekora imza attı. Sivas'ı 4 golle geçen Yeşil-Beyazlılar, toplamda kupadaki 100. zaferini yaşadı.
    Maça damgasını vuran isim ise transferin gözdesi Sercan’dı. Rakip fileleri 3 kez havalandıran yıldız oyuncu, galibiyette önemli rol oynadı.

Bursa’da kar yoktu, ama hava soğuktu. Maç da aslında soğuk başladı. İşi şansa bırakma düşüncesinde olmayan iki takım da sanki bir hazırlık maçı modundaydılar. 4. dakikada Sivas’ın Erman’la geliştirdiği atakta arka direkte Yasin’in kafası İvankov’da kaldı. Sivas’ın Fenerbahçe, Bursa’nın da Eskişehir’le ligde zorlu maçlarının olması akıllarının bir tarafındaydı.

Sahaya çıkan 11’lere baktığımızda Bursaspor’un hocası Ertuğrul Sağlam’ın işi şansa bırakma niyeti yoktu. Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral ise yeni yabancılarla elindeki kadroyu bütünleştirme çabasındaydı. 4-5-1 düzeninde ileride Kamanan ile gol aradı. Fransız golcüyü arkasındaki Erman ve Taider’in uzun paslarıyla kaçırmaktı Ertuğral’ın planı...

Perdeyi Ozan açtı...
    20. dakikadan sonra bitiş düğüne kadar sahada Bursaspor’un üstünlüğü izledik. Önce Turgay’la az farkla dışarı giden, 24’te de Ozan’ın Petkoviç’i nişanlayan şutu. 32’de yine Turgay’la fırsatı değerlendiremeyen Bursaspor’du. Timsahlar aradığı golü 38’de Ozan’ın frikiği ile buldu: 1-0. 53’te Batalla’nın ara pasında Sercan durumu 2-0’a getirdi. Genç golcü 64 ve 79’da iki gol daha atarak hat-trick yaptı ve skoru ilan etti.

Ertuğral’ın işi zor
    Farka ulaştıktan sonra rahatlayan Bursa’da, Ertuğrul Sağlam pazar günkü maçı düşünerek oyuncu değişiklikleri yaptı. Ev sahibi istediği gibi oynadı ve beklediğinden daha kolay bir galibiyet aldı. Sivasspor’a gelince... Ne savunmayı ne de hücumu yapabililiyor. Ertuğral’ın işi çok zor. Takımı o kurmadı, ama devre arasını bu takımla geçiren hoca, yeni yabancılarla yeni bir ruh oluşturmaya çalışıyor. Ancak ısıran bir takım değiller. Çok pas hatası yapıyorlar.

Mehmet Yıldız gibi bu takıma kimliğini veren bir futbolcu olması gerekir. Sıradan takım oldular. İkinci devre de böyle devam edelerse işleri çok zor.

Tunç Kayacı

Maçtan notlar...

‘Adım adım Avrupa’ya’
    Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın 90 dakika sonunda yüzü gülüyordu. Çok kritik bir maça çıktıklarını belirten Sağlam, “Bol gollü galibiyetle birlikte, lider olarak çeyrek finale çıkmak mutluluk verici. Avrupa’ya gitmenin en kısa yolu kupa. Adım adım hedefe ulaşırız” açıklamasında bulundu.

164 gün sonra sevindi!
    Sivasspor karşısında hat-trick yapan Sercan Yıldırım, 164 gün sonra resmi bir maçta gol sevinci yaşadı. Son golünü Süper Lig’in 2. haftasında Eskişehirspor’a karşı atan Sercan, “İyi oynadığımı düşünüyorum. Oyunu hiç bırakmadık. Gol yollarında sıkıntım vardı. Bu maçta 3 golle bu sıkıntıyı aştım. İyi çalışıyorum ve hocamın gözüne giriyorum” dedi.

700 bin dolar cepte
    C Grubu’ndan namağlup lider olarak çeyrek finale çıkan Bursaspor, kasasına 700 bin dolar koydu. Grupta aldığı 3 galibiyete 300 bin, beraberliğe 50 bin, liderliğe 200 bin, çeyrek final için de 150 bin dolar alan Yeşil-Beyazlılar, maddi kriz yaşadıkları dönemde önemli bir gelir sağladı.

Stat: Atatürk
    Hakemler: Halis Özkahya xxx, Muhittin Gürses xxx, Nihat Mızrak xxx
    Bursaspor: Ivankov xx, Zapotocny xxx, İbrahim xx, Yenal xx, Tuna xx, Kirita xx, Ergiç xx, Ozan İpek xxx (Dk. 72 Eren xxx), Turgay xx, Batalla xxx (Dk. 65 Bekir Ozan xx), Sercan xxx (Dk. 83 Iglesias x)
    Sivasspor: Petkoviç x, Aubey x, Yasin x, Faruk x, Abdurrahman xx, Keita xx (Dk. 60 Agbetu x), İbrahim xx, Erman xxx (Dk. 74 Cihan x), Musa xx, Taider xx, Kamanan x (Dk. 60 Elrio x)
    Goller: Dk. 38 Ozan İpek, Dk. 53, 64 ve 79 Sercan (Bursaspor)
    Sarı kartlar: Dk. 13 Yasin, Dk. 22 İbrahim, Dk. 39 Musa, Dk. 40 Erman (Sivasspor)

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş