Tesadüfün böylesi

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 26 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Tesadüfün böylesi konusu İstanbullu bir elektrikçinin, 10 yıl arayla çalınan farklı markalarda otomobilleri, her defasında Mersin'de bulundu.
    İstanbul Büyükçekmece'de elektrik işiyle uğraşan 40 yaşındaki Bekir Pehlivan'ın 1998 yılında taksitle aldığı Doğan SLX marka otomobili çalındı. Hemen polis merkezine gidip başvuruda bulunan Pehlivan, aracının bulunması için de İstanbul'un dört bir yanını gezdi. Aradan bir yıl geçti ve Bekir Pehlivan tam umudunu kesmişken beklenen müjdeli haber Mersin'den geldi. Pehlivan'ın çalınan arabası Mersin'de bulundu.
    Aradan 9 yıl geçti. Ali Pehlivan işini büyüttü, arabasını da değiştirdi. Bir otomobil galerisine giderek 32 bin 500 YTL'ye Renault Megane marka sıfır kilometre aracı aylık 750 YTL taksitle satın aldı. Ancak 27 Temmuz 2007 tarihinde Bekir Pehlivan'ın aracı yine çalındı. Çalınan araçtan bir yıl boyunca haber alınamadı. Bu sürede çalıntı araçta farklı illerde iki kez el değiştirdi. Ancak oldukça dikkatli olan Mersin polisi, 34 BD 6111 sahte plakayla trafikte seyir halindeki aracı fark etti. Polis tarafından
    takibe alınan araçla ilgili araştırma yapıldı ve söz konusu otomobilin çalıntı olduğu orijinal plakasının da Bekir Pehlivan'ın bir yıl önce çalıntı diye bildirmiş olduğu 34 AP 1810 plakalı araç olduğu belirlendi. Polis, aracı sürücüsüyle birlikte yakaladı.
    Soruşturma sonunda İstanbul'da yaşayan aracın sahibi Bekir Pehlivan'a haber verilerek gelip aracını alması istendi. Pehlivan, haberi alır almaz Mersin'e geldi. Aracını Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Volkan İmişçi'den teslim alan İmişçi, çalıntı aracın plakası ve ruhsat işlemlerinin gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar ustaca hazırlandığını belirterek, "Bu iş ustalık işi. Ama aynı oranda polisimiz de çok dikkatli. Görevli ekiplerimiz bu konuda artık uzmanlaşmış. Çalıntı arabayı kısa süredetespit etti" dedi.
    Aracının bulunması yönünde umudunu artık yitirdiğini, ancak Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden gelen haberle umutsuzluğun yerini mutluluğa bıraktığını dile getiren Pehlivan ise, "Arabam çalındığından bu yana 8 ay boyunca borcunu ödedim. Her ay bankaya gidip 750 YTL'lik taksit yatırdım. Çok zoruma gidiyordu. Ama olan olmuştu bir kere. Tam umudumu kestim derken Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden gelen haberle havalara uçtum. Bu haber piyango gibi bir şey oldu benim için" diye konuştu.
    1998 yılında yine taksitle almış olduğu Doğan SLX marka aracının da çalındığını ve söz konusu otomobilini yine Mersin Emniyet Müdürlüğü'nün başarılı çalışmaları sonucunda geri aldığını hatırlatan Pehlivan, bu benzerliği de 'tesadüf' olarak nitelendirdi. İHA

1 kişi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş