Telli Kurdele İle Katmer Gül Yapılışı

'Hobiler Ve Videolar' forumunda KaRDeLeN tarafından 28 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Telli Kurdele İle Katmer Gül Yapılışı konusu Telli Kurdele İle Katmer Gül Yapılışı

Sol baştan sağa doğru takip ediniz.

Öncelikle çiçeği yapmaya göbek kısmından başlıyoruz.

• Öncelikle kurdeleyi belli bir ölçüde kesmenize gerek yok ilk yapmanız gerekenüçgen şeklinde katlayıp,
      sol baştaki resimde görüldüğü gibi kurdelenin köşesini

• İnce şişimize kurdeleyi sarıyoruz 1-2 kat sarınız.

• Daha sonrasında ise katlamalı gül modelini birazcık uygulayınız ve dibinden hayalet ipinizle sabitleyerek dikiniz. Kurdelenin artan kısmını kesip ucunu çamakla yakınız.

• Sonrasında istediğiniz uzunlukta kurdele kesiniz mesela 7 cm. iki ucunu çakmağınızla hafifçe yakınız ve köşelerini resimde görülüğü gibi üçgen şeklinde katlayınız.

• Resimde görüldüğü gibi katlı kısmı bir uçdan diğer uca kadar teğelleyiniz. Yalnız orta kısmı azcık daha yukarıya doğru yani bombeli denir sanırım, teğellemeniz gerekiyor. Resimde çok daha iyi anlaşılıyor lütfen bakınız.

• Çektiğiniz teğeli büzünüz ve ipinizi koparmadan sımsıkı düğümleyiniz yani büzgünün açılmaması için.

• Yine ipi koparmadan yaptığınız bu yaprağı gülün göbek kısmına katlı kısımlar dışta kalacak şekilde dikiniz.
    Ben bu şekilde orta kısmı oluşturan 5 adet yaprak diktim. Buarada yaprakları birazcık üstüste gibi dikiniz ki doğal dursun.

Dış kısmına ise yanyana 5 yaprak daha monte ettim.

Siz arzunuza göre yaprak sayısını çoğaltabilirsiniz.
    Kolay gelsin [​IMG]

Alıntı...

Bu Sayfayı Paylaş