Teknosa'dan Nusaybin'e yardım

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 20 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Teknosa'dan Nusaybin'e yardım konusu Teknosa, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir köy okuluna malzeme yardımında bulundu. İlk etapta kendi ihtiyaçlarını alacak köy okulu arta kalacak malzemeleri diğer komşu köy okullarına dağıtacağı bildirildi.

Teknosa Nusaybin’e bağlı Çiğdem ilköğretim okuluna malzeme yardımında bulundu. Okul müdürü Cemil Eroğlu tarafından verilen bilgiye göre, Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) aracılığıyla Teknosa İstanbul Merkeziyle yaptıkları görüşmeler sonucunda okullarına; Masa, sandalye, dolap, bilgisayar, yazıcı, projeksiyon, DVD Player ve 27 koli muhtelif eşya yardımı geldiğini söyledi.

Kırtasiye ve öğrenci malzemelerini okulda eğitim alan 45 öğrenciye dağıttıklarını kaydeden okul Müdürü Eroğlu, masa, sandalye türü malzemelerden kendi ihtiyaçlarını alacaklarını geri kalanları ise komşu köy okullarına dağıtmayı düşündüklerini kaydetti.

Eroğlu, kendi okullarını kardeş okul ilan eden Teknosa yetkililerine teşekkür etti. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Kaynak: nusaybinim

Bu Sayfayı Paylaş