Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı konusu Bozyazı Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu Hakkında - Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu Tanıtım - Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu Resimleri - Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu İletişim

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Tekmen Doğancılar Mahallesinde 1971 yılına kadar okul bulunmamaktadır. Tekmen Doğancılar İlköğretim Okulu 1971 yılında açılmıştır. Okulumuz devlet-vatandaş işbirliği ile yapılmış olup; ilk etapta 2 derslik ve 1 idari odadan oluşur.

1992 yılında yine devlet-vatandaş işbirliği ile ek olarak 3 derslik ve 1öğretmen odası ile 1 müdür odasından oluşan ek bina yapılmıştır. Okulumuz 1996 yılında taşımalı eğitim merkezi olmuştur.

2001 yılında daha önce yapılan ek binanın üzerine 4 derslik 1 müdür odası ve 1 öğretmenler odası belediye-vatandaş işbirliği ile yapılmıştır.

Okulumuz 2 okul binası ve 1 yemekhane olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Okulumuzun bütün birimlerinde elektrik mevcut olup , binaların ısınması soba ile sağlanmaktadır. Yakıt olarak da odun kullanılmaktadır.

Okulumuzda toplam 10 derslik , 1 araç odası , 1 öğretmenler odası ve 1 müdür odası bulunmaktadır. Okulumuzda 5 kabin öğrenci VC si, 4 kabin ise öğretmen VC si bulunmaktadır. Okulumuzun tüm birimlerinde şebeke suyu kullanılmaktadır.

Okulumuzun toplam 3800 m2 bahçesi mevcuttur. Okul bahçesinde 100 e yakın ağaç bulunmaktadır. Öğrencilerin oyun oynayabileceği bir park ve mermerden yapılmış Atatürk büstü okul bahçesine zenginlik katmaktadır.

Okulumuzda 2008–2009 Eğitim Öğretim yılında 128 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.

İletişim bilgilerimiz

Adresi: Tekmen Doğancılar llköğretim Okulu Bozyazı
    Telefon Numarası: 3248622539
    Faks Numarası: 3248622539
    Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/33/04/390403/index1.html

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş