Tekmen İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Tekmen İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı konusu Bozyazı Tekmen İlköğretim Okulu Hakkında - Tekmen İlköğretim Okulu Tanıtım - Tekmen İlköğretim Okulu Resimleri - Tekmen İlköğretim Okulu İletişim

Kasaba halkı kurtulus savaşı sonrasında , Antalya'nın Teke yöresinden gelerek bu bölgeye yerleşmiştir. 1949 yılında üç derslik ve bir lojman yapılarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Bu binada eğitim öğretim uzun yıllar devam ederken, nüfusun artması ve öğrenci sayılarınında artması nedeni ile 1976 yılında 2 derslik ek bir bina daha yapılmıştır. Daha sonra 20.10.1989 yılında Tekmen Belediyesine ait prefabrik bir binada 3 derslikli Tekmen Ortaokulu açılmıştır. Belediyemizde Tekmen köyü ilkokulu ve Tekmen Ortaokulu bağımsız bir şekilde eğitim-öğretimlerini sürdürürken eski İlkokul binası yıkılarak 1990-1991 öğretim yılının Mayıs ayında 5 derslikli yeni bina daha yapılarak öğrencilerimiz bu binada Tekmen Ilköğretim Okulu adı altında eğitim-öğretimlerini sürdürmektedirler. Öğrencilerimizin bir kısmı Tekmen Lisesinin 7 dersliğinde eğitim öğretim yapmaktadır.

Okulumuza her yıl 25-30 civarında yeni kayıt gelmektedir. Okul mevcudumuz 200 öğrenciden ibarettir.

1991 yılında İlköğretim Okulu olarak hizmete girmiştir.

İletişim bilgilerimiz

ADRES:

TEKMEN KASABASI MERKEZ MAH. BOZYAZI MERSİN
    TELEFON: 0 324 862 21 77
    WEB:
    www.tekmenioo.meb.k12.tr
    MAİL: 238510@meb.k12.tr

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş