"Tek kelimeyle harikaydı"

'Beşiktaş' forumunda Dine tarafından 9 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Tek kelimeyle harikaydı" konusu 9 Kasım 2009

[SIZE=+0][/SIZE]"Tek kelimeyle harikaydı"

[SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş'ın Alman yıldızı Fabian Ernst, Trabzonspor'a attığı golü şu sözlerle özetledi ve ekledi: Tıpkı Almanya'nın efsane oyuncusu Brehme'nin gollerine benziyordu.
    Wolfsburg maçında oynamadı, Beşiktaş orta sahası tam anlamıyla çöktü. Trabzonspor karşılaşmasında orta sahadaki yerini alan Kara Kartal’ın Alman yıldızı Fabian Ernst, Avni Aker’de elde edilen kritik zaferin mimarıydı. Mücadelenin 48. dakikasında çok şık bir gole imzasını atan Alman panzeri, mücadelenin ardından ilginç açıklamalar yaptı. Üst üste gelen galibiyetlerle takımın gerçek kimliğine büründüğünü belirten Ernst, “Kendimize güvenimizi kazandık. Artık kötü oynasak da kazanabileceğimizi biliyoruz. Çünkü şampiyon takımın futbolcularıyız. Maçın belli bölümlerinde kalitemizi gösterdik ve elde etmemiz gereken 3 puanı aldık. Bir hafta içerisinde 3 kritik maç oynayan bir takımdan göze hoş gelen bir futbol beklemek haksızlık olurdu” diye konuştu.

‘Güzel ve önemliydi’
    Attığı golü, “Tek kelimeyle harika” diyerek özetleyen Ernst, “Trabzonspor’un en büyük silahı orta sahadaki oyuncuları Gustavo Colman’dı. Ondan topu kapıp kaleye yöneldiğimde, önce solumdan kaçan arkadaşıma pas vermeyi düşündüm. Ancak daha sonra vazgeçtim ve kaleye vurdum. Müthiş güzel bir goldü, ayrıca çok da önemliydi. Bu bana Almanya’nın efsane sol kanat oyuncusu Brehme’nin gollerini hatırlattı” ifadesini kullandı.

Orhan Yıldırım

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş