TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir konusu TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Hakkında - TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Tanıtım - TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Resimleri - TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu İletişim

TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1958 yılında Esentepe Mahallesi sakinlerince kurulan “Okul Yaptırma ve Koruma Derneği’nce Muttalip köyü Halkı sakinlerinden satın alınan Kümestepe adı ile anılan 12. pafta 4235 kütük sayı ve adaya kayıtlı 3435 m2 arsanın üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünce 250.000 TL” ye yaptırılan tek katlı binada 1958-1959 Eğitim –Öğretim Yılında Esentepe İlkokulu olarak faaliyete başlamıştır.

1964 Yılında okulumuzun adı Alparslan İlkokulu olarak değiştirilmiştir. Tek katlı olarak inşa edilen okulumuz mahallenin gelişip nüfusun çoğalması sonucu 1970-1971 Eğitim Öğretim yılında mevcut binanın üstüne ikinci kat ilavesi yapılarak derslik sayısı 10’a çıkarılmıştır.

1983-1984 Eğitim Öğretim yılında “Temel Eğitime Dönüş Projesi” nedeniyle okulumuz Mimar Sinan İlkokuluna bağlanmıştır.1984-1985 Eğitim Öğretim yılında okulumuz temel eğitim kapsamından çıkarılmıştır.Tekrar okulumuzun adı Alparslan İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

1995 Yılında Tusaş Motor Sanayi A.Ş. tarafından okulun kalorifer tesisatı döşenirken aynı şirket okulun tüm bakım ve yenileme işlerini üstlenmiş , Valilik makamının olurları ile yapılan protokol gereğince okulun adı TEI Alparslan İlkokulu olarak değiştirilmiştir.

1997 Yılında çıkartılan 4306 sayılı yasa gereği okulumuzun nihai adı TEI ALPARSLAN İLKÖĞRETİM OKULU olarak belirlenmiştir.

TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
    Okulun Telefonu: 2223222061
    Okulun Faksı: 2223224353
    Okulun Adresi: ESENTEPE MAH.SÖĞÜT SOK.NO:9 Tepebaşı Eskişehir
    Okulun Web Adresi:
    http://www.teialparslan.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: teialparslanio@eskisehir.mem.gov.tr
    Okulun Müdürü: ULVİ BOZYER
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz Sakarya Caddesinin devamı olan Eğitimciler caddesi üzerinde olup 8 ve 51 numaralı belediye otobüsleri ile okulumuza ulaşılabilir.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

TEİ.Alparslan İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş