Tayland,Pattaya

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Tayland,Pattaya konusu

Bankok’dan, Pattaya ya gitmek için iki yol var. Şehirde yanlız başınıza kalıyorsanız yani bir tur şirketi ile gelmedi iseniz, şehrin batısında yer alan Batı Otogarına gidin, kaldığınız otelden taksi ile gidebilirsiniz. Otogarda ise, her 20 dakikada bir otobüs kalkmakta. Yaklaşık, 90 baht vererek, 1.5 saatlik bir yolculuktan sonra, Pattaya ya varabilirsiniz, yol rahat ve güzel, etraf manzaralı.

Tayland’ın sayfiye kasabalarından biri. Turistik bölge olarak bilinir. Daha önce, Vietnam Savaşı sırasında, Amerika tarafından, savaşa katılan askerlerin dinlenmeleri için burası kullanılmış, güzel bir sahili var iken, bugün atıklar nedeniyle sahil kirlenmiş ve denize girmek pek tercih edilmiyormuş. Yinede, sahilde güneşlenen insanları görmek mümkün, Zaten turistik bir bölge olarak biliniyor. İçinde bulunan lüks oteller, çarşılar, publar ve clubler, Türkiye’nin Bodrum’unu anımsatıyor. Ancak, Pattaya’nın gece hayatı pek iç açıcı değil. Seks ticaretinin, kötü bir üslupla yapıldığı yerlerden biri.

Tayland’da seks ticareti yasal olarak yapılıyor. Belli bir zaman diliminde devlet tarafından, bunun önüne geçilmeye çalışılmış, ancak, en büyük turizm gelirinin fuhuştan elde edilmesi nedeniyle, daha sonraki yıllarda, kral tarafından yasal hale getirilmiş. Burada, fuhuş yaşının günümüzde 13 e kadar düştüğü gözönüne alınırsa, turistik bölge olan Pattaya nın görünüşte ne ölçüde kötü olduğu ortaya çıkar. Genelde, İngiliz ve Alman erkekleri tarafından tercih edilen Pattaya da, cadde ve sokaklarda yürürken, 80 yaşında bir İngilizi, 14 yaşında bir kızla, el ele gezerken görmek mümkün, hatta çok sıradan bir görüntü.
    Mutlaka ve mutlaka, bölgeye aile olarak gidecekseniz Pattaya’nın bulunmadığı bir tur planı seçmenizde yarar var, aksi halde Pattaya’da aile olarak yapabileceğiniz bir şey yok. Bunun yanında, cadde ve sokaklarda gezerken gördüklerinizi, çocuklarınıza anlatmakta büyük zorluk çekeceğiniz de kesin. Pattaya daha çok, özellikle seks turizmini bilerek ve tercih ederek buraya gidecek insanların mutlu olacakları bir yer, dikkat, tercih sizin. Şehrin büyük bölümü; özellikle akşam saatlerinde, binlerce kız tarafından sanki işgal ediliyor. Yürüyerek gezerken bile, bunu görmemek, yaşamamak mümkün değil.

Pattaya da ne yapılabilir? Eğer seks turizmi düşüncesi dışında buraya geldi iseniz, sahil yolundaki alışveriş mağazaları ve alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz. Özellikle, üst yan duvarında, bir büyük ve gerçek uçak maketinin, sanki binaya önden çarparak yarım girmiş gibi bir izlenim yaratılan bir alışveriş merkezi var, orayı ve uçak maketini görmelisiniz.Ayrıca, yine her türlü yöreye özgü tropikal meyvenin satıldığı seyyar tezgahlar var, bunlardan alıp, deneyebilir veya daha önce denediklerinizden tatmaya devam edebilirsiniz.

Kirlilik nedeniyle, Pattaya da sahilden denize girmek pek uygun değil, Ama, kıyadan tekneler ile, yaklaşık yarım saatte gidilebilen, yakın adalar var. Özellikle; Colden Carol yani Mercan Adası, bunlardan en ünlüleri. Ancak; havanın durumuna bakın, dönüş zamanınızdaki durumu da değerlendirerek, hava hareketli ve rüzgarlı ise, kesinlikle gitmeyin, gidiş veya dönüş yolunda muhtemelen tehlike yaşayabilirsiniz, Pattaya da bu tür deniz şartlarında olmuş birçok deniz kazası gerçeği var imiş.
    Evet, güzel bir hava yakaladınız, mutlaka Mercan Adasına gidin, ama deniz malzemelerinizi, mayonuzu yanına alarak. Yarım saatlik bir tekne yolculuğundan sonra, adaya varıyorsunuz, kıyıya çıktığınızda, un inceliğinde bir kum, masmavi, temiz ve ılık bir deniz sizi bekliyor, kıyıda şezlong ve şemsiye bulmak pek sorun değil. Düşünebiliyormusunuz, Türkiye’de kış mevsimi, heryan kar yağışlı ve siz orada denize giriyorsunuz. Muhteşem güzellikte ki Çin Denizinin tadını çıkarın. Bu arada, denize girmediğiniz bir an, kıyıdaki alışveriş dükkanlarını ziyaret edin, size ilginç gelebilcek hediyelik eşyalar, masklar, giysiler bulabilirsiniz. Ayrıca, seyyar yani gezici ayak masajı yapan yerli bayanları görebilirsiniz, pek iç açıcı olmasa da tercih sizin, ayak masajı da yaptırabilirsiniz.

Pattayanın diğer bir ilginç özelliği, burada icra edilen, Alkazar isimli bir şov programının olması, bu şov dünyada milyonlarca insan tarafından izlenmiş bir şov, Şov için gittiğinizde, birbirinden alımlı ve birbirinden güzel birçok bayan tarafından müzik eşliğinde çeşitli danslar şeklinde icra edilen şovu izliyorsunuz, şovdaki hareketler ve müzik yanında, bayanların güzelliği de elbette dikkatinizi çekiyor, ancak onların hepsinin travesti yani erkekten dönme olduğunu duyduğunuzda, gözlerinize ve gördüklerinize inanamıyorsunuz.

Pattayanın diğer en önemli özelliği ise şu, sahilde ve otel yakınlarında bol miktarda kumaş satan ve terzilik yapılan dükkanlar göreceksiniz. Daha önce söylediğim gibi, burada Tayland ipeği meşhur. Seçtiğiniz herhangi bir kumaşı satın alabilir veya seçtiğiniz herhangi bir kumaştan kendinize veya eşinize bir elbise diktirebilirsiniz. Akşam üzeri kumaş seçip ölçünüzü verdiğinizde, ertesi gün sabahı elbisenizin hazır olduğunu göreceksiniz, yine fiyat makül, başka yerlerle karşılaştırıldığında gerçekten fiyat makül, ama pazarlık yine şart, dikkat.

İşte, Pattaya bu, aman dikkat, buraya giden insanların büyük çoğunluğu seks turizmi için gidiyor, durumunuzu değerlendirin, çoluk-çocuk cümbür cemaat buraya gitmek pek uygun değil, çünkü cadde ve sokaklarda gezerken, kızlar, turistlerin bazen kollarından içeri çekme derecesine kadar işi ileri götürüyorlar. Oteller alışmış, bir veya birçok kız ile birlikte, günün her saatinde gelip, otele giren insanları görebilirsiniz. Otel güvenlikleri, daha önce söylediğim gibi, bu konuda asla ses çıkarmıyorlar. Önemli olan, tamamen ülkeye döviz girdisi olarak değerlendiriliyor sanırım. Pattaya böyle bir yer, gideceklerin bunları bilerek ve tercihlerini değerlendirerek gitmelerinde kesinlikle yarar var.

2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

3. despon

despon Yeni Üye

arkadaslar pattaya cennet cennet :))) geçen hafta oradaydım sadece korkum aç kalmaktı orada şansıma türk restoranı buldum ismide ANATOLİA sadece türk yemekleri yapıyor valla çölde su bulmuşm gibi oldum herşey var demleme çay kahvaltı türk kahvesi köfte pilav vs vs hiç aç kalmadım yeride çok merkezi royal garden alışveriş merkezinin yan sokağında walking street e doğru pattaya ya gidipte aç kalan arkadaşlara tavsiye ederim ben memmun kaldım sizde kalırsınız heralde

4. Danny

Danny Yeni Üye

Arkadaslar ne thailand'a nede Pattaya'ya gitmekten sakin korkmayin.Burasi kesfedilmemis....... en azindan Turk'ler tarafindan kesfedilmemis bir cennet kose. 1 ay boyunca burada tatil yaptim hic bir kotu olayla hic bir tatsizlikla karsilasmadim. Ve 37 yasindayim burada yasadigim guzel gunleri bu yasima kadar hic yasamamistim. Iyikede oraya gitmisim.Insanlari,havasi her seyi guzel seneye tekrar oraya gidecegim.Buraya gelirken gozumu bir tek yemek konusunda korkutmuslardi,onuda kesfettigim bir yerle atlattim sizede tavsiye ederim.ANATOLIA CAFE adinda 3 Turk gencinin actigi bir yer.gunun her saatinde Turk kahvaltisi ve hakiki demleme turk cayi bulabileceginiz bir yer.Diger Turk yemekleride bunun cabasi en sasirdigim nokta ise arkadaslar cafelerine Trt turk kanalinin yayinini bile getirmisler,birde bunlara o tatli sohbetlerini eklemisler valla super cok hosuma gitti. Ve en onemlisi Pattaya'nin kalbi olan Walking Street'e cok yakin bir yer. arkadaslara hayattlarinda basarilar diliyorum ve basarili olacaklarina inaniyorum seneye gorusuruz arkadassslarrr :)

5. vacit

vacit Yeni Üye

arkadaslar 3 hafta once pattayadaydim bu benim 3 uncu gidisimdi her gidisimde biraz daha asik oldugum bu ulkede tek sorunum türk yemekleri yiyememekti bir gun royal garden alis veris merkezinin yan sokaginda gezerken gozume uzaktan dalgalanan turk bayragimiz carpti cok mutlu oldum ikinci mutlu oldugum konu ise o bayragin bulundugu yer turk restorani imis inanin mutlulugum ikiye katlandi ismide ANATOLIA idi yemeklerinin lezzeti ve arkadaslarin bana karsi sicak davranislari bana turkiyeyi aratmadi pattayaya giden tum arkadaslara eger yemek konusunda sikinti yasiyorlarsa benim gibi anotolia turk restoranini tavsiye ederim

Bu Sayfayı Paylaş