Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Kulu Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Kulu Konya konusu Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Hakkında - Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Tanıtım - Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Resimleri - Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu İletişim

Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Konya Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuzun adı 100.yıl ilköğretim okuludur. Okulumuz Konya’nın Kulu ilçesi Tavşançalı kasabasında bulunmaktadır. Okulumuzun telefon numarası (0332) 654 70 16 dır.
    1979 yılında öğretmen Zeki Sevimli önderliğinde kurulan okulumuz öğrencileri koruma derneği, okulun kaba inşaatının beton hasır seviyesine kadar yapılarak inşaatı İl Milli Eğitim müdürlüğüne devredilmiş inşaatın geri kalan kısmı tamamlayarak ,01 Kasım 1982 yılında 304 öğrencisi ile öğrenime başladı.
    Okulumuz 5 derslikli ilkokul olarak yapılmış ve ikili eğitim yapılıyordu. İlkokullar 1997 yılında ilköğretim okullarına dönüştürülünce okulun kapasitesi ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Bu sorunun çözümü için toplanan öğrencileri koruma derneği ek bina yapımına karar vermiştir. Yapılacak ek bina Konya valiliğine (İl Milli Eğitim) hibe edilerek, İl Milli Eğitim müdürlüğü ile okul öğrencileri koruma derneği arasında 12 maddelik bir protokol hazırlandı ve 26.06.2003 tarihinde imzalandı.
    Protokol imzalandıktan sonra Bayındırlık İl Müdürlüğü jeoloji mühendisleri tarafından ek binanın yapılacağı yerin zemin etüdü yapıldı ve rapor geldikten sonra kasabada ikamet eden inşaat mühendisi Tahsin Bulduk tarafından ek binanın plan ve projesi çizildi ve temel atıldı. Yeni yapılan ek binanın sıra,masa,yazı tahtası ile kitaplık dolapları İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanmıştır. Ek binanın inşaatının bitişi ile 09.12.2003 tarihinde normal eğitime geçildi.
    Okulumuzun eski binası 456.000 metrekare olarak inşa edilmişti. Yeni bina ise 385.600 metrekare kapalı alan olup toplam 841.600 metrekareye ulaşmıştır.okulumuz giriş kapısı kuzey yöndedir. Okuluz yapıldıktan üç yıl sonra arka bahçeye ağaç dikilerek ve bakımları zamanında yapılarak öğrenciler için çok güzel bir hale getirilmiştir. Ayrıca 2003 yılında bir hayırsever tarafından okulumuzun çeşmesi yaptırılmıştır.

Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: TAVSANÇALI 100.YIL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Tavşancali Kasabasi Kulu/Konya
    Telefon Numarası: 3326547016
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    724048@meb.k12.tr
    Web Adresi: - http://tavsancaliyuzuncuyil.meb.k12.tr/

Tavsançalı 100.yıl İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız