Tarascı İlköğretim Okulu Bilgileri Seydişehir Konya

'Konya Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 27 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Tarascı İlköğretim Okulu Bilgileri Seydişehir Konya konusu Tarascı İlköğretim Okulu Hakkında - Tarascı İlköğretim Okulu Tanıtım - Tarascı İlköğretim Okulu Resimleri - Tarascı İlköğretim Okulu İletişim

Tarascı İlköğretim Okulu Konya Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tarascı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tarascı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tarascı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Tarascı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tarascı İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Taraşcı’da Eğitim ve Öğretim faaliyetleri Cumhuriyet kurulduktan sonra o dönemdeki Halkevi binasında İlkokul olarak başlamıştır.1936 yılında İlkokulu açan Başöğretmen İbrahim ÜNSAL’ın ikinci dünya savaşı yıllarında askere alınması ile eğitim ve öğretime 1945 yılına kadar ara verilmiştir.1945 yılında İbrahim Ünsal’ın tekrar geri dönmesiyle okul eğitim ve öğretime başlamış, Muhtar Mahmut Pınarcıoğlu’nun Bayır Mahallesine imece usulü ile yaptırdığı binada eğitim ve öğretim devam etmiştir.1964 yılında devlet ve millet işbirliği ile halen hizmet veren binamız ilkokul olarak kullanılmaya başlanmıştır.1979 yılında Kasabada İlkokulun yanına Ortaokul açılmıştır.1996 Yılında ise Okul binasına kat ilave edilerek eğitim ve öğretim imkanları artırılmıştır.Yine aynı yıl okulumuz İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür.Kasabada ki okulumuzdan şimdiye kadar 5.000 ‘nin üzerin de öğrenci mezun olmuştur.

Tarascı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: TARASCI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Taraşcı ilköğretim Okulu Seydişehir/KONYA
    Telefon Numarası: 3325994391
    Faks Numarası: 3325994112
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -

Tarascı İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için.

Bu Sayfayı Paylaş