taraftarda fener'i gectik

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    taraftarda fener'i gectik konusu [​IMG]

Sahibi olduğu Polat Otel’de basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen Adnan Polat gündem yaratacak açıklamalarda bulunurken, “Kimin taraftarı daha fazla” polemiğine de bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de futbolla ilgilenen insan sayısının kamuoyu yoklamalarına göre yüzde 70 olduğunu belirten Polat, “Nüfusun 50 milyonun yüzde 34 civarı G.Saraylı çıkıyor. Yüzde 30-32 ise F.Bahçeli çıkıyor. Ali Şen’in kulakları çınlasın!.. Ona sorarsak 30-35 milyon F.Bahçeli var. G.Saray tahmin ediyorum son 10 yıldaki başarılarıyla Fenerbahçe’yi taraftar sayısında biraz da olsa geçti. Bunu yayıncı kuruluş da izlenme oranlarıyla açıklayabilir” dedi.

KADIKÖY’DEKİ FİNALDE KATKIM VAR

UEFA Kupası finalinin Şükrü Saracoğlu Stadı’nda alınmasında kendisinin de önemli rolu olduğunu dile getiren Adnan Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “UEFA yetkilisi, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın UEFA kriterlerine uygun olup olmadığına dair kontrol ediyordu. Onunla konuştum ve stadın iyi ancak trafik sorunu olduğunu söyledi. Ben de ona “Bence UEFA finalini vermelisiniz. Biz de derbi oynuyoruz bu statta ama yarım saatlik bir trafik sorunu oluyor” dedim. “O zaman 3-4 statla yarış halindeydi Saracoğlu ve daha sonra UEFA finalini aldı.”

F.BAHÇE İLE ARAMIZ ÇOK İYİ

“FENERBAHÇE Kulübü, başkanı ve yöneticileri ile -istisnalar olabilir- hiç olmadığı kadar iyi durumdayız. Dünyadaki bütün maçlar bir tarafa Galatasaray-Fenerbahçe derbileri bir tarafa. Orada aldığımız galibiyetin sevincini başka hiçbir maçta yaşamıyorum. Bu atmosferde bazen olmaması gereken şeyler oluyor. Ayhan Şahenk’teki basketbol maçında ben de yer alacağım ve orada en ufak bir nezaketsizlik olmayacağını taahhüt edebilirim.

UEFA ZAFERİ BİR KİŞİYE BAĞLANAMAZ

“UEFA Kupası’nın kazanılmasında maddi manevi katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Bize kimisi tavsiyeleriyle kimisi maddi anlamda kimisi dualarıyla kim yardımcı olmak istiyorsa bizim gönlümüz ve kapımız herkese açık. Ama bir UEFA şampiyonluğunu tek bir kişiye bağlamak doğru değil. Akıl, ilim ve mantıkla hareket edelim ama manevi değerler de arkamızda olursa seviniriz.”

Yorum yapan kovulur

Galatasaray Başkanı, son dönemlerde Arda ve Sabri gibi isimlerin kaptanlık konusunda yaptığı açıklamalar hatırlatılınca ağır konuştu. Kaptanlığın kriterlerinin farklı olduğunu belirten Adnan Polat, “Burada yönetebilme, yönetme önemli. Sadece eski olmak yetmez. Bu idari bir karardır. Bu konuda bir daha hiçbir futbolcumu ikaz etmem. Bu konuda onları uyardım. İdarenin verdiği kararı futbolcu değerlendiremez. Kaptanın kim olacağına biz karar veririz. Florya’nın 5 tane kapısı var. Bu konuda eleştiri yapan futbolcular gidebilir” dedi.

İDRAK EDEMİYORLAR

Hakan Şükür’le Galatasaray’dan ayrılış sürecinde yaşanan sıkıntılara da değinen Polat, “Bülent, Arif, Okan, Suat, Tugay, Hakan Şükür... Bunlar 92-93 yılında bizim G.Saray’a kazandırdığımız oyunculardı. Çok ciddi başarılar kazandırdılar ama çok ciddi anlamda da Galatasaray’dan kazanç sağladılar. Hakan Şükür çok şey kattı bize. Bir de öbür taraftan bakın. Bursaspor’dan ben aldım onu. Galatasaray da Hakan’a, Hakan Şükür olma ve kral olma imkanı verdi. Bir noktaya geliyor ve ayrılma vakti geldiğinde bunu idrak etmeleri çok zor oluyor. Bu kez takıma zarar veriliyor. Galatasaray kongresi beni ve arkadaşlarımı kulübün menfaatlerini korumam için göreve getirdi. Bülent ve Hakan’a tüm eski oyuncuları toplayıp beraber yemek yiyelim teklifinde bulundum. Onlar da ‘tamam ağabey’ diyorlar. Çözeceğiz o konuyu da. Çözmek istiyoruz” diye konuştu.

Emre’de ya baskı var ya da kompleks

Polat, eski futbolcuları Emre Belözoğlu için fazla söylenecek bir şey olmadığını dile getirirken şu ifadelerini kullandı: “Özünde Fenerbahçeliymiş bunu biz bilmiyorduk. Galatasaray’da oynadığı sürede aldığı ücretin karşılığını verdi. Galatasaray’dan Fener’e, Fenerbahçe’den Galatasaray’a transfer olmayı sindirebilmek kolay değil. Emre’nin son derece medeni bir insan olduğunu düşünüyorum ama yurt dışında oynamış bir futbolcunun Galatasaray’ın adını telaffuz etmemesinin iki sebebi vardır. Ya üstünde baskı vardır ya da kompleksi vardır. Ben burada Fenerbahçe için ‘Anadolu yakasındaki rakibimiz’ desem hoş olur mu? Bunun yakıştığını düşünmüyorum. Uygar bir davranış olarak görmüyorum. Emre ile ilgili yetiştirme bedeli konusunda Fenerbahçe Kulübü’nün yerine getirmesi gereken vecibe biraz gecikti ama Aziz Bey’in haberi olursa o konuyu sanırım halleder.”

Hatayı biraz da kendimizde arayalım

Futbol Federasyonu’na şartsız destek verdiklerini ve bu desteğin süreceğini dile getiren Polat, hakem hatalarının herkese olduğunu söyledi. Polat, “Maç neticesine göre adam yargılamayız. Onların hatalarına karşı biraz daha insaflı eleştiriler yapmak lazım. Aynı bombardıman aranızdan herhangi birine yapılsa kimyanız bozulur. Bu adamlar yine bu bombardımana iyi dayanıyor. Tek eleştirim, atama şekillerine. Formsuz hakem sonraki hafta yine atanıyor. Kulüplerimizi de bu konuda daha anlayışlı davranmaya davet ediyorum. Beşiktaş bizim dost kulübümüz. Başkanı ve yöneticileri de arkadaşlarımız.”

HERKESE EŞİT ORANDA

“Zaman zaman sonradan pişmanlık duyduğumuz söylemlerimiz hepimizin oldu. Hakem hatalarıyla ilgili olarak şunu söyleyebilirim; yapılan lehte ve aleyhte hatalara bakarsak herkese eşit oranda. Hatayı biraz da kendimizde aramalıyız” diye konuştu. Galatasaray’da ekonomik krizin etkisini azalttığını ve kulübün hayati derecede sıkıntısı olmadığını belirten Başkan Polat, Seyrantepe Projesi konusunda da “Ali Sami Yen’in ruhu cennette yaşayacaktır. Söz konusu komplekste sadece stat olmayacak. Kapalı tribün arkasına kuzeyi alıyor. Rüzgar sorunu yok” ifadelerini kullandı. Adnan Polat, UEFA’da oynadıkları her maçın kendilerine zarar olduğunu da sözlerine ekledi.

Transfere ihtiyacımız yok

“Galatasaray’ın şampiyonluktan başka alternatifi yoktur. İkincilik başarısızlıktır. Galatasaray’ın Türkiye’yi ve imajını en iyi şekilde temsil etmek zorundadır” ifadelerini kullanan Polat, Feldkamp’ın Skibbe ile çok iyi anlaştığını ve Alman hocadan son derece memnun olduğunu da dile getirdi. Galatasaray’ın transfere ihtiyacı olduğunu düşünmediğini vurgulayan Başkan Polat, “Mehmet Yıldız’ın bize faydası olacağını inanıyoruz ancak şartların oluşması lazım. Sivasspor Başkanı ile konuştuk. Mehmet Yıldız ve başka futbolcuların transferini konuştuk. Her görüşme bir transferle sonuçlanacak diye bir şey yok. Bunun sonundan bir transfer çıkabilir de çıkmayabilir de. Sadece Mehmet Yıldız’ı değil, başka futbolcuları da konuştuk. Sadece bugünü değil sezon sonunu da konuştuk” diye konuştu. Polat, futbolcularına, “Sözleşmeniz var diye kendinizi esir zannetmeyin” dediğini belirterek, “İdealleri varsa futbolcumuzun biz gitmeleri için yardımcı oluruz. Bu Servet için de geçerli diğerleri için de geçerli. G.Saray şartlarından memnun olmayan da olabilir. Biz ona kızmayız ve gönül koymayız. Servet ile sözleşme yenileyebiliriz ama 6 ay sonra da başka bir kulübe gidebilir. Ben İngiltere’nin sıradan bir takımına bir futbolcumu göndermek istemiyorum” dedi.

Bu Sayfayı Paylaş