Takım Daum'a güvenmiyor...

'Fenerbahçe' forumunda YıLMaZ tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Takım Daum'a güvenmiyor... konusu [SIZE=+0][/SIZE]Takım Daum'a güvenmiyor...

[SIZE=+0][/SIZE]Bir takımın içinde neler olup, bitiyor. Uzaktan da olsa bunu en iyi onlar biliyor. Çünkü yıllarca böyle ortamlarda bulundular. Fanatik'in iki usta yorumcusu Hakan Şükür ile Sergen Yalçın, Fenerbahçe'nin durumunu değerlendiriyor.
    ‘Sürpriz sonuçlar değil’
    Fenerbahçe’nin zaman zaman fazla abartılan kadro yapısı üst üste temposu yüksek karşılaşmaları kaldırmıyor. Avrupa, lig ve kupanın sıkıştırmasıyla bu tablonun ortaya çıkması pek de sürpriz değil. Dikkat edecek olunursa sert ve tempolu mücadelelerden sonra hem sakatlar arttı hem kalite düştü. Kadro belki isim olarak kaliteli oyunculardan kurulu ama çoğunluğun Güney Amerikalılar olması fiziksel anlamda bu düşüşü beraberinde getiriyor. Daum zaten mecburiyetler dışında kadrosunu hiç değiştirmiyor. O nedenle kulübe de hazır değil. Üstelik ben takım içerisinde antrenöre karşı güvensizlik seziyorum. Daum’un yapması gereken bu kadro dengesini kurabilmek.

Hakan Şükür

‘Sadece isimle kazanılmaz’
    Fenerbahçe’nin kadrosu Türkiye şartlarına göre iyi... Ancak çok üst düzey değil. Üstelik ağır tempoda oynuyorlar. Mücadele eden, alan daraltan bir takım Fenerbahçe’yi bozar, ki öyle de oldu. Fenerbahçeli oyuncuların kafa olarak iyi hazırlanmaları lazım. ‘Biz Fenerbahçe’yiz’ mantığı maç kazandırmaz. Bir başka sıkıntı da Fenerbahçe’de iş bitirici özelliği olan, saha içindeki her şeyi organize eden tek oyuncu neredeyse Alex. Zaman zaman da Semih katılıyor ona. Ama Alex de adam markajıyla bitebiliyor. Zaten Fenerbahçe’nin Bursa kadrosuyla deplasmanda maç kazanması imkansız. Daum şansına dua etsin. Benim tek üzüldüğüm nokta Türk antrenörlerin bizi bu yabancı hocalara mahkum etmeleri. Fenerbahçe, Diyarbakır ve Bursa maçlarını iyi analiz etmeli.

Sergen Yalçın

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş