Taekwondo ümit Milli Takım Seçmeleri Ankara'da Yapılacak

'Milli Takım' forumunda Dine tarafından 6 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

  1. Dine

    Dine Özel Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Taekwondo ümit Milli Takım Seçmeleri Ankara'da Yapılacak konusu
    TAEKWONDO ÜMİT MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ ANKARA'DA YAPILACAK




    İspanya'nın Vigo Şehrinde 6 - 8 Kasım Tarihlerinde Yapılacak Olan Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası'na Katılacak Taekwondo Milli Takımı Belli Oldu.
    İspanya'nın Vigo şehrinde 6 - 8 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası'na katılacak Taekwondo Milli Takımı belli oldu.
    Taekwondo il temsilcisi ve Milli Takım antrenörü Orhan inan, Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası'na katılacak Taekwondo Milli Takımı ile ilgili kamp, seçme listeleri, kurallar ve seçme tarihleri ile kendisininde seçmelerden sorumlu Milli Takım antrenörü olarak 8 - 9 Ekim 2009 tarihleri arasında görev yapacağını söyledi.





    İnan, Ümitler Milli Takım seçmelerinin LaJust (Çoraplı Elektronik Sistem) ile yapılacağını da belirterek, detayları şöyle sıraladı;
    ''Seçme müsabakalarında Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) 'nun son oyun kuralları geçerli olacaktır. Bu kapsamda üst seviye teknikler 3 puan, dönüşlü tekniklere ise +1 puan verilecektir.
    LaJust (Çoraplı Elektronik Sistem) sisteminde bir arıza/sorun olursa manuel sistem aynı oyun kuralları ile kullanılacaktır.
    Ümitler seçme tarihi 8 - 9 Ekim 2009'dur. Seçmeler Ankara 19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki İsmet Iraz Spor Salonu'nda yapılacaktır. Her sıkletin tartısı bir gün önce saat 16.00 - 18.00 arası yapılacaktır.
    8 Ekim Perşembe günü seçme sıkletleri, Erkeklerde 50, 58 ve 72 Kg, Bayanlar da ise 43, 51 ve 59 kilolarda yapılacaktır.
    9 Ekim Cuma günü seçme sıkletleri ise Erkeklerde 54, 62, 67 ve 78 Kg, Bayanlar ise 47, 63, 67, 72 ve +72 kilolarında yapılacaktır.''
    İnan, Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda direkt temsil etme hakkı verilen sporcuların, kamp çalışmalarındaki performansının durumuna göre Ümitler Teknik Kurulu seçme yapma, yapmama ve değiştirme hakkına sahip olduğunu da belirterek, şunları söyledi;
    ''Büyükler Dünya Şampiyonası'na katılacak olan, ümitler kategorisindeki sporcuların seçmeleri, ümitler seçme birincileri ile Dünya Şampiyonası'ndan sonra yapılacaktır.
    Büyükler Dünya Şampiyonası'nda direkt temsil edecek sporculardan, Ümitler kategorisinde olanlar, Dünya Şampiyonası'ndaki performans durumuna göre Ümitler Teknik Kurulu seçme yapma, yapmama ve değiştirme yapabilir.
    Ümitlerin alt seçmelerinden finale gelen sporcular, Türkiye Şampiyonu sporcu ile puan farkına göre finalde 2 kez galip gelme kuralı uygulanabilir. Konu ile ilgili puan farkı detayı açıklaması seçme günü yapılacaktır.
    Büyükler Dünya Şampiyonası'na katılacak olan ümitler kategorisindeki sporcular 4. maddedeki kuraldan muaftır.
    Teknik Kurul gerekli gördüğü hallerde başka değişiklikler yapabilir.
    Ümitler seçmelerine katılacak olan sporcular ve antrenörler Gençlik Spor İl Müdürlüğü imkanları, kulüp imkanları veya kendi imkanları ile katılacaktır.''
    Seçmelerle ile ilgili, Cengiz Angın, Orhan İnan ve Süleyman Başer'le irtibat kurulacağı belirtilirken, Ümitler Teknik Kurulu'nun şu isimlerden oluştuğu belirtildi;
    Alaattin Menekşe, Halit Karabulut, Orhan Özaktı ve Rasim Bekar.
    Taekwondo ümitler seçmelerine katılacak olan sporcular ve kiloları ise şöyle;
    Erkekler

    50 kilo: Ahmet Özdem, Ömer Aksoy, Muhammed Özçiçekçiler, Abdurrahman Erkek, Mehmet Bayansalduz, Yusuf Emre Koç, Anıl Fatih Atağ, Turgay Kavaklı, Fuatcan Aldemir, Tayfun Kasırga, Alparslan Kendiroğlu, Barış Çobanoğlu.
    54 kilo: Emre Genç, M. Asil Babayiğit, Murat Demirkaya, Erkam Bozkurt, Murat Tosun, İbrahim Şimşek, Recep Yazıcı, Hasan Güngör, Remzi Başakbuğday, Hüseyin Bezci
    58 kilo: Uğur Üçdinç, Fatih Dalkılıç, Muhammed Güler, Yusuf Ertürk, Bayram Akan, Serbülent Türk, Mehmet Salih Çetinkaya, M. İsmail Sezgin, Seyit Akbalık, Gökhan Coşar, Muhammed Sevinç, Volkan Çobankaya,
    Serkan Tok, Abdullah Çakar
    62 kilo: Mert Süngü, Uğur Karakaya, Şinasi Erdem Ertok, Burak Türkoglu, Üsame Zeyveli, Oğuz Dinçer,
    Halil Can Güneş, Oğuzhan Uçar
    67 kilo: Selçuk Aydın, Ömer Faruk Bulak, Güney Arıcı, Yunus Bakan, Mücahit Şahin, Oğuzhan Taştan, Ahmet Ayvaz, Yakup Kutay, Şaban Çalkan, Cem Uluğnuyan, Yunus Emre Aydın, Oğuz Berke Bindak, Serhat Korkutan
    72 kilo: Rıdvan Akın, Yunus Arı, Ömer Faruk Karlı, Behzat Bayram, Uğur Aktaş, Oğuzhan Yıldız, Erhan Tosun,
    Mustafa Güngör
    78 kilo: Barış Bozkurt, Burak Okan Karacan
    84 kilo: İsmail Akkuş - Seçmesiz
    +84 kilo: Okay Düztepe - Seçmesiz
    Bayanlar
    43 kilo: Merve Yazıcı, Duygucan Demirdelen, Esen Gül, Duygu Çelik
    47 kilo: Rukiye Yıldırım, Yağmur Kayar, Nergiz Gencay, Ayşe Hazal Boyanmış, Hafize Paliç, Merve Aydıner
    51 kilo: Şeyda Baldırcı, Cemile Kumandaş, Çilem Sarıoğlu, Elif Çoruh, Hanife Yalçın, Saide Noras, Feryal Ertürk, Göknur Özgün, Büşra Angın, Hülya Kaya
    55 kilo: Hatice Kübra Yangın - Seçmesiz
    59 kilo: Derya Dağdelen, Tansu Burak, Damla Ünal, Özlem Ulaş, Zeynep Kirez
    63 kilo: Ayşe Sarı, Hanife Ayan, Kübra Bayrak, Gamze Uysal, Burcu Altun, Zehra Bahçeci, Yasemin Aslan, Hafize Dürüst
    67 kilo: Efsa Karaca, Başak Sümer, Nur Tatar



    72 kilo: Şeyda Gizem Kılıç, Songül Dinç, Furkan Asena Aydın
    +72 kilo: Büşra Yıldız, Esra İnci, Cansel Deniz, Kübra Arslan.
    (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 05.10.2009 09:57 [1772788]
     

Bu Sayfayı Paylaş