Taşkınpaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Taşkınpaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Taşkınpaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Taşkınpaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Taşkınpaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Taşkınpaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Taşkınpaşa İlköğretim Okulu

Taşkınpaşa İlköğretim Okulu, 1915 yılında hizmete açılmış, 1986 yılına kadar eski binada eğitim öğretime devam etmiş ve bu tarihte şu andaki binasına taşınmıştır. Okul, Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa köyünde bulunmaktadır. Okulda 3 sınıf bir araç gereç odası ve bir de müdür odası bulunmaktadır. Okulda 2004 yılında anasınıfı açılmıştır. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılmaktadır. 1,2 ve 3. sınıf bir arada, 4 ve 5. sınıf bir arada eğitim görmektedir. İki sınıf öğretmeni ve bir anasınıfı (usta öğretici ) görev yapmaktadır. Okul, Ürgüp’e 18 km uzaklıktadır. Nevşehir’e uzaklığı 38 km’dir. Herhangi bir toplu taşıma ile ulaşım yoktur. Okulun lojmanı bulunmamaktadır.
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: TAŞKINPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Taşkınpaşa Köyü Urgüp/Nevşehir
    Telefon Numarası: 3843577676
    kaynak :webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş