Türkmen Köyü İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Türkmen Köyü İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu Türkmen İlköğretim Okulu Hakkında - Türkmen İlköğretim Okulu Tanıtım - Türkmen İlköğretim Okulu Resimleri - Türkmen İlköğretim Okulu İletişim

Konya Ereğli Turkmen Köyü İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Turkmen Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Turkmen Köyü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Turkmen Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Turkmen Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türkmen Köyü İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Türkmen Köyü İlköğretim Okulu 1958-1959 öğretim yılında, bir derslikle eğitim-öğretime açılmıştır. 1960 yılında köylü vatandaşların gayretleri ile iki derslikli okul binası ve lojman yapılmış, eğitim-öğretime devam etmiştir.
    1998-1999 öğretim yılında sekiz yıllık kesintisiz temel eğitimin zorunlu olması nedeniyle, iki katlı, 14 derslikli ve kaloriferli yeni okul binası hizmete açılmıştır. 1998-1999 öğretim yılında okulumuz Taşıma Merkezli İlköğretim Okulu kapsamına alınmış olup, Çiller, Akhüyük, Pınarözü, Selvili Köyü ve Vanlı Mahallesi öğrencilerine eğitim vermeye başlamıştır. Sekiz yıllık temel eğitimin ilk mezunlarını 2000-2001 öğretim yılı sonunda vermiştir.
    Okul çevre düzenlemesi yapılarak ağaçlandırılmış, ihata duvarı çekilmiş, öğrenciler için voleybol, futbol ve basketbol sahaları yapılmıştır. Okulumuza 2003-2004 öğretim yılında Bilişim Teknolojileri Sınıfı ve Görsel Eğitim sınıfı açılmıştır. Okul kitaplığı ve okul kooperatifi kurulmuş olup faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkmen Köyü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KONYA EREĞLİ TURKMEN KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Türkmen Köyü KONYA/EREĞLİ
    Telefon Numarası: 3327378680
    Faks Numarası: 3327378680
    E-mail Adresi:
    711136@meb.k12.tr
    Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş