Türkiye Kupası Eşleşmeleri - Fortis Türkiye Kupası'nda grup maçlarının kura çekimi

'Diğer Takımlar' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 17 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

  1. _Mr.PaNiK_

    _Mr.PaNiK_ Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Türkiye Kupası Eşleşmeleri - Fortis Türkiye Kupası'nda grup maçlarının kura çekimi konusu Fortis Türkiye Kupası'nda grup maçlarının kura çekimi bugün İstanbul'da gerçekleştirildi.

    [​IMG]


    A GRUBU

    Beşiktaş
    Trabzonspor
    Gaziantepspor
    Antalyaspor
    Gaziantep Büyükşehir Belediyespor


    B GRUBU
    Galatasaray
    Kayserispor
    Ankaraspor
    Altay
    Malatyaspor

    C GRUBU
    Sivasspor
    Denizlispor
    Konyaspor
    Vestel Manisaspor
    Alanyaspor


    D GRUBU

    Fenerbahçe
    Ankaragücü
    Bursaspor
    Eskişehirspor
    Tokatspor



    Ataköy Olimpiyatevi’nde, Futbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen kura çekiminde, 2007-2008 futbol sezonunda Turkcell Süper Lig’i ilk 4 sırada tamamlamış olan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor seri başı olarak gruplarda direkt yer aldı. Bu sezon kupada eleme aşamasında tur atlayan 16 takımın gruplara dağılımı ise kurayla belirlendi.

    Fortis Türkiye Kupası 2. kademe karşılaşmaları sonunda Alanyaspor, Altay, Ankaraspor, Ankaragücü, Antalyaspor, Bursaspor, Denizlispor, Eskişehirspor, Gaziantepspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Kayserispor, Konyaspor, Malatyaspor, Manisaspor, Tokatspor ve Trabzonspor gruplarda mücadele etmeye hak kazanmıştı.

    Kupada grup müsabakaları 5’er takımdan oluşan 4 ayrı grupta, toplam 20 takım arasında oynanacak. Her takım 2’si iç saha, 2’si de dış sahada olmak üzere toplam 4 maç yapacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar çeyrek finale yükselecek.

    Gruplarda ilk maçlar 29 Ekim Çarşamba günü yapılacak.


    Maç programı ise şöyle:

    A Grubu

    1.Hafta - 29 Ekim 2008
    BEŞİKTAŞ-ANTALYASPOR
    GAZİANTEPSPOR - TRABZONSPOR
    G.ANTEP BŞ BLD. BAY

    2.Hafta - 12 Kasım 2008
    G.ANTEP BŞ BLD. - GAZİANTEPSPOR
    TRABZONSPOR - BEŞİKTAŞ
    ANTALYASPOR BAY

    3.Hafta - 28 Aralık 2008

    ANTALYASPOR - TRABZONSPOR
    BEŞİKTAŞ - G.ANTEP BŞ BLD.
    GAZİANTEPSPOR BAY

    4.Hafta - 07 Ocak 2008
    GAZİANTEPSPOR - BEŞİKTAŞ
    G.ANTEP BŞ BLD. - ANTALYASPOR
    TRABZONSPOR

    5.Hafta - 11 Ocak 2008

    TRABZONSPOR - G.ANTEP BŞ BLD.
    ANTALYASPOR - GAZİANTEPSPOR
    BEŞİKTAŞ BAY


    B Grubu

    1.Hafta - 29 Ekim 2008
    KAYSERİSPOR - ALTAY
    ANKARASPOR - GALATASARAY
    MALATYASPOR BAY

    2.Hafta - 12 Kasım 2008
    MALATYASPOR - ANKARASPOR
    GALATASARAY - KAYSERİSPOR
    ALTAY BAY

    3.Hafta - 28 Aralık 2008
    ALTAY - GALATASARAY
    KAYSERİSPOR - MALATYASPOR
    ANKARASPOR BAY

    4.Hafta - 07 Ocak 2008
    ANKARASPOR - KAYSERİSPOR
    MALATYASPOR - ALTAY
    GALATASARAY BAY

    5.Hafta - 11 Ocak 2008
    GALATASARAY - MALATYASPOR
    ALTAY - ANKARASPOR
    KAYSERİSPOR BAY

    C Grubu

    1.Hafta - 29 Ekim 2008
    DENİZLİSPOR - MANİSASPOR
    SİVASSPOR - KONYASPOR
    ALANYASPOR BAY

    2.Hafta - 12 Kasım 2008
    ALANYASPOR - SİVASSPOR
    KONYASPOR - DENİZLİSPOR
    MANİSASPOR BAY

    3.Hafta - 28 Aralık 2008
    MANİSASPOR - KONYASPOR
    DENİZLİSPOR - ALANYASPOR
    SİVASSPOR BAY

    4.Hafta - 07 Ocak 2008
    SİVASSPOR - DENİZLİSPOR
    ALANYASPOR - MANİSASPOR
    KONYASPOR BAY

    5.Hafta - 11 Ocak 2008
    KONYASPOR - ALANYASPOR
    MANİSASPOR - SİVASSPOR
    DENİZLİSPOR BAY


    D Grubu

    1.Hafta - 29 Ekim 2008
    ANKARAGÜCÜ - FENERBAHÇE
    ESKİŞEHİRSPOR - BURSASPOR
    TOKATSPOR BAY

    2.Hafta - 12 Kasım 2008
    TOKATSPOR - ESKİŞEHİRSPOR
    BURSASPOR - ANKARAGÜCÜ
    FENERBAHÇE BAY


    3.Hafta - 28 Aralık 2008

    FENERBAHÇE - BURSASPOR
    ANKARAGÜCÜ - TOKATSPOR
    ESKİŞEHİRSPOR BAY

    4.Hafta - 07 Ocak 2008
    ESKİŞEHİRSPOR - ANKARAGÜCÜ
    TOKATSPOR - FENERBAHÇE
    BURSASPOR BAY

    5.Hafta - 11 Ocak 2008

    BURSASPOR - TOKATSPOR
    FENERBAHÇE - ESKİŞEHİRSPOR
    ANKARAGÜCÜ BAY
     

Bu Sayfayı Paylaş