Türkelli İlköğretim Okulu Menemen İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Türkelli İlköğretim Okulu Menemen İzmir konusu Türkelli İlköğretim Okulu Hakkında - Türkelli İlköğretim Okulu Tanıtım - Türkelli İlköğretim Okulu Resimleri - Türkelli İlköğretim Okulu İletişim

Türkelli İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Cumhuriyetin ilk yıllarında Eski Camii yanındaki muhtarlık odası okul olarak kullanılmış, bu esnada şu anda okulumuzun B bloğunun bulunduğu yerde ilkokulun temelleri atılmıştır. 1932 yılında okul inşaat halinde iken eğitim-öğretime başlanmıştır. Bina 1935 yılında tamamlanmıştır. 1964 yılında tadilat geçirmiştir. 1991 yılında şu andaki ana sınıfı binası yapılmış, 1992 yılında ise A Blok yapılarak sekiz yıllık eğitime geçilmiştir.

2002 yılında velilerimizin ve belediyemizin desteği ile kütüphane, kantin, iş eğitimi atölyesi, spor odası, arşiv binaları yapılmıştır. Öğretmen tuvaletleri, erkek-bayan olmak üzere ayrılmıştır. Müdür ve öğretmenler odası büyütülmüş ve fen laboratuvarı yapılmıştır. Ayrıca basketbol sahası ve voleybol sahası ile uygulama bahçesi yapılmıştır.

2003 yılında okulun duvarı tamamlanarak velilerin desteği ile demir korkuluk yaptırılmıştır. 2004 yılında il Özel İdaresi desteği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulumuz genel tadilata alınmış; B bloğun kapı, pencere ve elektirik tesisatı değiştirilmiştir. Kalorifer tesisatında mezotludan, kömürlü sisteme geçilmiştir. Ayrıca ana sınıfı ve diğer dersliklerin tamamı kaloriferli hale getirilmiştir. Basketbol ve voleybol sahası ile sıra olunan alan hazır beton ile kaplanmış diğer alanlar belediye tarafından çimlendirilmiş ve banklar yaptırılmıştır. Tadilat sonunda belediyemizin desteği ve banka sözleşmesinden elde edilen gelir ile okulun tamamı boyanmıştır.

2006 yılı başında belediyemizin desteği ile teknoloji sınıfı alt yapısı oluşturulmuştur. İl Özel İdaresi'nin katkıları ile 10+1 bilgisayar ile teknoloji sınıfı oluşturulmuştur.

2006-2007 eğitim-öğretim yılında Mübeyyen-Mehmet LEVENTOĞLU adlı öğretmen emeklisi hayırseverler ve Foça Amfibi Tugayı Komando Birliği'nin katkıları ile Atatürk büstü yenilenmiştir. Öğretmen ve öğrenci tuvaletlerinin kapı ve pencereleri belediyemizin katkıları ile değiştirilmiştir. Okulun tamamı boyanmıştır. Yaz döneminde teknoloji sınıfının büyütülmesi ve bilgisayar sayısının arttırılması planlanmaktadır.

21.12.2006 tarihinde İzmir Valisi Sayın Yusuf Ziya GÖKSU ile Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında okulumuza Beyaz Bayrak verilmiştir.

Türkelli İlköğretim Okulu Müdürleri
    1- Mustafa KILINÇ (1950-1958)
    2- Kasım DİNLER (1958-1972)
    3- Atilla Erol EVİRGEN (1973-1981)
    4- Kazım KAYA (1982-1983)
    5- Gürbüz DİNÇER (1984)
    6- İsmail YAMAN (1985-1989)
    7- Servet DURGUT (1990-1993)
    8- Niyazi Cihangir ÇEKİ (1993-1998)
    9- Ömer KALAYCI (1999-2010)
    10- Saniye TOPLU (2010-Görevde)

Türkelli İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :