Töder: Karne tatili öne çekilmeli

'Eğitim Haberleri' forumunda frmartuklu tarafından 19 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. frmartuklu

frmartuklu Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Töder: Karne tatili öne çekilmeli konusu Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, domuz gribi salgını nedeniyle yarı yıl tatilinin öne çekilmesini istedi.

Enver Yücel başkanlığındaki TÖDER Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'ı ziyaret etti.
    Yücel, basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, TÖDER olarak, sadece özel okulların, özel dershanelerin, vakıf üniversitelerinin değil, bütün Türkiye'nin eğitim sorunlarıyla ilgili birlikte çalışabileceklerini söylediklerini ve yapılabileceklere ilişkin bilgi sunduklarını ifade etti.
    Enver Yücel, Dünya Sağlık Örgütünün, domuz gribi nedeniyle 6 bin kişinin hayatını kaybettiğini açıkladığını, bilim insanlarının bu oranın soğuklar arttıkça daha da yayılacağını söylediklerini hatırlatarak, ''Virüs, özellikle çocukları yoğunlukla etkilediği için eğitimden de uzak kalmalarına neden oluyor. Bunun önlenebilmesi için, Kurban Bayramı tatili biraz daha uzatılabilir mi veya yarı yıl tatili daha öne çekilebilir mi? Böyle bir şey olursa velilerin de öğrencilerin de içinde bulundukları panik havası giderilebilir mi? şeklindeki görüşlerimizi kendilerine ilettik'' dedi.
    Muammer Yıldız'ın da bu konuyu Milli Eğitim Bakanlığıyla paylaştıklarını ve sürekli devamsızlıkları kontrol ettiklerini söylediğini bildiren Yücel, ancak bu oranın yüzde 7-8 civarlarında olduğunun iletildiğini ifade etti. Yücel, Yıldız'ın, bu oranlarla okulların tatil edilmesinin söz konusu olamayacağını, daha fazla olması durumunda gündeme gelebileceğini söylediğini aktardı.
    -''SBS VE ÖSS'DE İŞLENMEYEN KONULARDAN SORU SORULMASIN''-
    Bazı okullarda devamsızlık oranlarının yüzde 20 dolayında olduğunun söylendiğini kaydeden Yücel, özellikle anaokulu ve ilköğretimde devamsızlığın daha fazla olduğunu gözlediklerini belirtti. Yücel, velilerin çocuklarının hastalanmaması nedeniyle okula göndermediklerine de dikkati çekti.
    Enver Yücel, ailelerde oluşan paniğin önlenmesine ilişkin görüşlerini de ilettiklerini kaydederek, ''Öğrencilerimiz SBS, ÖSS gibi sınavlara hazırlanıyor. Burada da panik yapmamaları için ÖSYM, Milli Eğitim Bakanlığı, bu sene için müfredattaki işlenmeyen konulardan soru sorulmamasıyla ilgili açıklama yaparlarsa velilerimiz de bu dönemi rahat geçireceklerdir, diye düşünüyorum'' dedi.
    Türkiye'de, her şeyin politik alana çekilmeye çalışıldığından da yakınan Yücel, domuz gribiyle ilgili polemik yapılmamasını istedi.
    (aa)

Bu Sayfayı Paylaş