Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Bornova’da ilk ortaokul 1936 yılında Buca ortaokuluna bağlı olarak bugünkü tarihi köşk binamızda açıldı.
    Bu bina Malipetri adında birine ait olup, sonradan İzmir’in tanınmış iş adamlarından olan Suphi Koyuncuoğlu tarafından satın alınmış.Önce ortaokulu kira ile verilmiş.daha sonra hibe edilmiştir.
    Okulun ilk açılışında 40 mevcudu vardı. 1939 yılında Buca’dan ayrılarak müstakil bir okul haline geldi.1965 yılında artı binada Bornova ortaokulu olarak hizmete devam etti.
    Okul arsasının güneyinde yeni bir bina daha yapıldı. Bu bina 1988 yılında tamamlanmış olup, Ali Kuşçu ortaokulu olarak hizmet verdi.Arsa sahibinin yazılı isteği üzerine 1990 yılında adı değiştirildi. Hala Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim okulu olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
    Okul Adresi : Gençlik cd no:24 Bornova İzmir
    Okul Telefonu : (232) 373 05 60
    Okul Fax : (232) 339 91 69
    Okul Web :
    http://www.skoyuncuoglu.k12.tr
    Okul E-Mail : 626034@meb.k12.tr
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Ulaşım Bilgileri: