Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Nevşehir Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Nevşehir Merkez konusu Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Nevşehir Merkez Hakkında - Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Nevşehir Merkez İletişim - Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Nevşehir Merkez Tanıtım - Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Nevşehir Merkez Tarihçesi

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

OKULUN TARİHÇESİ : Sulusaray Kasabasında Eğitim-Öğretim 1930�u yıllarda 5 derslik ilkokul olarak başlamıştır. Ortaokul bölümü için şimdiki Sağlık Ocağı yerinde 3 derslikle devam edilmiş olup, 1985 yılında şimdiki binanın yapımına başlanmış ve 1991 yılında eğitim-öğretime ilkokul bölümü ve pansiyonlu ortaokul olarak açılmıştır.

1997-1998 Öğretim yılından itibaren Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretim sürdürülmekte iken, 1999 yılında da ilkokul bölümü ek binadaki 5 derslik de SPİO bünyesine alınmak suretiyle ve iki binadan oluşan Nevşehir�n tek Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 08.08.2006 tarih ve 12671 sayılı yazısı ile 01.09.2006 tarihinden itibaren Sulusaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak isim değişikliği yapılmıştır. 2006 Temmuz ile Aralık ayları içerisinde okul ana binasında deprem güçlendirmesi büyük onarım yapılmıştır. Halen çalışmalarını sürdürmektedir
    "Kasabamız Sulusaray Nevşehir'e 8 km uzaklıkta olup her saatte bir araç kalkmakta araç okulumuzun yakınından geçmektedir. Okulumuz öğretmenlerinin bir kısmı okul lojmanında ikamet etmekte bir kısmıda nevşehirden gidiş geliş yapmaktadırlar.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı:
    SULUSARAY YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
    Adresi: SULUSARAY KASABASICUMHURİYET MAHALLESİ SULUSARAY
    Telefon Numarası: 3842525010
    Faks Numarası: 3842525111
    kaynak:
    webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş