Suluova İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 9 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Suluova İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Suluova İlköğretim Okulu Tanıtımı - Suluova İlköğretim Okulu Hakkında - Suluova İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

Tarihçemiz

Ülkemizde zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılması nedeniyle Suluova İlköğretim Okulu'nun açılmasına ihtiyaç duyulmuştur.Okulumuz 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Suluova Lisesinin eski hizmet binalarında eğitime açılmıştır. Okulumuz açılışından itibaren Suluova'nın eğitim öğretimine büyük katkılar sağlamıştır.Gerek fiziki rahatlama gerekse eğitimde kalitenin artırılması adına Suluova İlköğretim Okulu büyük katkılar sağlamıştır.Suluova İlköğretim Okulu öğrencisi Furkan Bahadır ALPTEKİN OKS sınavında Türkiye 3.sü olarak Suluova'nın gururu olmuştur.Okulumuzdan 2004-2005 eğitim öğretim yılı sonunda 1 öğrenci Fen Lisesini , 6 öğrenci Anadolu Öğretmen Lisesini, 6 öğrenci Anadolu Lisesini, 5 öğrencimiz Meslek Liselerini kazanmıştır.16 öğrencimiz Bursluluk sınavını kazanarak aileleri ile birlikte okulumuzun göğsünü kabartmıştır.

Okulumuz ; 21 derslik, Laboratuar,Kütüphane,İş Eğitimi salonu, Ana Sınıfı , idari bölümleri,kantini ve yemekhane bölümleri ile birlikte 1 müdür 2 müdür yardımcısı, 12 sınıf öğretmeni ,13 branş öğretmeni,1 anasınıfı öğretmeni 2 hizmetli ve 612 öğrenci ile eğitim-öğretim hizmetlerini en iyi şekilde sürdürmek için çalışmaktadır.

OKULUMUZUN MİSYONU

Suluova İlköğretim Okulu olarak öğrencilerimizin kendilerini ve sahip oldukları özgün ve yapıcı-yaratıcı güçleri tanımalarını sağlamak ; bu özelliklerini geliştiren, sorumlu, özgür, üretken, katılımcı ve mutlu birer birey olmaları için tüm olanakları kullanmaktır.

Ayrıca Okulumuz her öğrencinin iyi bir üst eğitim kurumuna yerleşmesini ve sosyal becerilerini geliştirmesini, toplumsal ve milli değerleri yaşamasını benimsemiştir.

Buna göre yapılan çalışmalar için ek kaynak bulunacak aksaklıklar giderilecek,eğitim kalitesinden ödün verilmeyecektir.

OKULUMUZUN VİZYONU

Suluova İlöğretim Okulu çağdaşlığın, teknolojinin, toplumsal yardımlaşmanın, milli ve ahlak değerlerinin egemen olmasını sağlayacak, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak ve yaratıcı düşünebilen insanlar yetiştirecektir.

Bu insanları yetiştirmek için uyguladığımız temel prensiplerimiz şu şekildedir.

TEMEL PRENSİPLERİMİZ

• Bu eğitim kurumunun amacı, topluma milli değerleri yaşamasını bilen, inançlara saygılı, ahlaklı sorumluluk sahibi, bilinçli bireyler yetiştirmektir.

• Hizmet sunduğumuz ailelerimizin ve

• Öğrencilerimizin isteklerini, ihtiyaçlarını belirleyip, bunları karşılamaya çalışırız.

• Kararlarımızı elde ettiğimiz sonuçlara göre alırız.

• Amacımız başarı elde etmektir. Başaran bireyleri, başarıları takdir etmeyi biliriz.

• Başarının ancak takım çalışmasıyla elde edileceğine inanıyoruz.

• Başarının teşvik ve ödüllendirmeyle artacağına inanıyoruz.

• Başarıda çalışma ortamının önemini biliyoruz.

• Bilgilerimizin, düşüncelerimizin etkin bir şekilde aktarılması için uygun iletişim yöntem ve teknikleri kullanırız.

• Dürüst eleştiri yaparız, hataları kabul eder, çözümü için çaba sarf ederiz.

• Şikâyet etmek yerine çözüm önerileri bulup, problemleri çözmeye çalışırız.

• Enerjimizi olumlu alanlarda toplumu ve bireyleri eğitmek ve öğretmek için kullanırız.

• Eşitlik ilkesinden yola çıkarak hiçbir ayırım yapmaksızın her öğrenci bizim için çok değerlidir.

Suluova İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Suluova İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Suluova İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Suluova İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Suluova İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: SULUOVA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Maarif Mah. Lise Cad. No:155 Suluova / Amasya

Telefon Numarası: 3584179683

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Suluova İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş