Sulak Köyü Silvan Diyarbakır - Silvan Sulak Köyü Hakkında Bilgi

'Diyarbakır Tanıtımı' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sulak Köyü Silvan Diyarbakır - Silvan Sulak Köyü Hakkında Bilgi konusu
    Sulak Köyü Silvan Diyarbakır

sulak köyü bilgileri - sulak köyü tanıtım - sulak köyü resimleri

Sulak, Diyarbakır ilinin Silvan ilçesine bağlı bir köydür.

Çok eskiden silvan buraya bağlıydı,ama kuraklık yüzünden gerilemiştir.

Tarihi

Köyün gerçek ismi avanektir ismini nerden aldığı bilinmemektedir.çok eski zamanlarda burada ermenileri yaşamış halada ermenilere ait olduğunu tahimin edilen tarihi eserler var ama nerde olduğunu kesin bir bilgi yoktur.herkesin geçmişi karanlık oluyor ama bence bizim köyun geleceği karanlıktır çünkü görunen köy kılavuz istemez

kültür
    köy gelenek ve göreneklerine sahip olup öle devam etirecektir köyun güzeliği anlatılmaz o kadar güzel ki yaşanılması gereken bir köy antalya köylerine 5 çekecek kadar güzeldir ahahahahah nasıl ama komik dimi
    Coğrafya

Diyarbakır iline 106 km, Silvan ilçesine 20 km uzaklıktadır.
    İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.büyük tarlaların bulunduğu bu köyde arpa,buğday gibi tahıl ürünleri yetiştirilmektedir.
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007 980- 1.000.000 arasında değişiyor
    2000 899
    1997 867
    Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır
    Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.son muhtar adayı ben yani allen olacak

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. son teknolojiyle vayles sistemi gelmiştir.köy çobanı bile leptop taşır duruma geldi.

kaynak
    yerel net
    vikipedi - özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş