Suerte tiyatro oyunu

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Suerte tiyatro oyunu konusu
    Suerte

Suerte oyunu - suerte tiyatrosu - tiyatro

Tarih: 24.02.2010 20.00
    27.02.2010 20.00
    Mekan: Mavi Sahne
    Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:106-9 (Tunalı otel karşısı ) Çankaya
    İl/ilçe: Ankara / Tunalı Hilmi
    Telefon:
    Fiyat: Tam: 15 TL
    Öğrenci: 12 TL
    Yönetmen: Ziver Armağan Açıl
    Oyuncular: Ömer Eryiğit

Şanslı olmak her zaman iyi midir? Duvar kardeşim, duvar sevgili, duvar en büyük düşmanım...

Savaş, anlat kendini. Savaşmak… Kendini anlatmak. Adım Claude Lucas. Bu öykünün kahramanının adı. Tutuklandığım gün şu başlığı atmışlar: “Filozof gangster yakalandı!” İsteğe göre gangsterliği saflıkla ya da felsefeyi saldırganlıkla yaptığım anlamına gelebilir bu… Suçu ele alalım. Büyüktür suç; baş döndürücüdür, ####fizik bir şeydir, dünyanın temellerini sarsar suç! Ve her insanda, suç doğuştan vardır. Hem de her türlüsü. Bunu çok iyi biliyorum… Suç bana, kendine aynada bakar gibi yaşadığını seyreden bana, var olma gerekçesi veriyor. Rastlantı sonucu suç işleyip yasaları kaza sonucu çiğneyen biri değilim ben. Bile isteye yoldan çıkmış biriyim.

Kendimi unuttuğum da oluyor zaman zaman. Ama benim yanılgım bu. Çok uzun süre başkalarının var olmadığını sandım, bu nedenle ha bire çimdikliyordum onları. Ama onlar... Onlar benim gibi yapmıyorlar, çimdiklemiyorlar beni. Beni görmüyorlar bile. Peki, nasıl karışılır aranıza? Kime el etmek gerek? Geliyoruuum diye bağırarak Eiffel kulesinin tepesinden atlamak mı gerekiyor? Öyle bile yapsam, beni görecek misiniz? Gerçekten duyumsayacak mısınız beni? Bunca doğallık, dokunaklı bir şaşkınlık ve böylesine bir ölüm etkileyecek mi sizi? Herkes kendi yazgısını çeker. Buradaki tutukluların dediği gibi: İyi şanslar, bahtın açık olsun dostum. Suerte amigo!

Yazan: Claude Lucas Oyunlaştıran: Ömer Eryiğit Yönetmen Yardımcısı: Beril Boz

Bu Sayfayı Paylaş