Street Fighter IV (PC İnceleme)

'Ps2 Ps3 Ve Tüm Oyun Konsolları' forumunda Dine tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Street Fighter IV (PC İnceleme) konusu Ölümcül vuruşlar geri dönüyor

Dev bir gökdelenin yükseldiği sokakta bir siyahi bir de sarışın adam yumruklarını sıkmış birbirlerinin gözlerine bakıyor. Etrafını saran ve tezahürat yapan kalabalığa aldırış etmeksizin veya belki de bu bağırışlardan destek alarak saldırmaya hazırlanıyorlar. Derken ilk yumruk geliyor ve bir adamın yere yıkılmasının ardından görüntü gökdelenin üzerine doğru yükseliyor ve ışıklı tabelada Street Fighter II yazısı beliriyor�

Arcade kültürünün en önemli yapımlarından bir tanesi olan Street Fighter (SF) ismini birçok oyuncu gibi ben de bu şekilde tanımıştım. Arkadaşlarımla �Atari salonu� olarak tabir ettiğimiz mekânlar yıllar önce gördüğüm en iyi oyunlardan bir tanesini bana sunmuştu. Dünyanın farklı noktalarında yer alan her biri güçlü ve tarz sahibi dövüşçüler en iyisi olmak için çevrelerindeki hiçbir detaya aldırış etmeksizin sadece karşısındakini düşünerek dövüşüyordu. Hiroshi Matsumoto ve Takashi Nishiyama tarafından hazırlanan Street Fighter ilk olarak 1987 yılında oyuncuların beğenisine sunulmuştu. İlk yapımda Ryu ve Ken karakterlerini kontrol edebiliyorduk. Sonraki SF üyelerinde çeşitlilik arttı tabii ki. Serinin ikinci oyunu aynı zamanda atılan ikinci büyük adım oldu. Street Fighter II: The World Warrior ilk Street Fighter�ın devamı olarak piyasaya sürüldü. Yapımla birlikte oyun dünyasına kazandırılan en güzel yenilik �Bire bir karşılıklı dövüş imkânı tanıyan ilk oyun� olması özelliğiydi.

2. Google

Google Özel Üye

paylaşım için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş